Через відмову світових «хмарних» сервісів від подальшої присутності на російському ринку, Росія опинилася на межі цифрової кризи. На думку експертів, вже за два місяці країна-агресорка зітнеться з відсутністю можливості зберігання великих обсягів даних.

Внаслідок санкцій, накладених на Росію за розпочату нею війну в Україні,  бізнес країни-агресорки змушений масово переходити на російські «хмарні» сервіси. Збільшення попиту призвело до перевантаження інфраструктури і браку потужностей.

Наразі російський уряд розглядає різні шляхи вирішення цієї проблеми — зокрема й «націоналізацію» ІТ-ресурсів компаній, які пішли з російського ринку. Така можливість розглядалася під час наради в міністерстві цифрової трансформації, на якій були присутні представники «Сбербанка», «МТС», «Ростелекому» і «Яндекса».

Ще один варіант, який наразі залишається в російського уряду, — звернення до гравців китайського «хмарного» ринку. Втім, наразі лишається незрозумілим, чи зголосяться у Піднебесній допомогти кремлівському режиму і на яких саме умовах.

Коменти