Mozilla  вилучила можливість використання пошукових систем Yandex Search, Mail.ru і OK.ru у своєму браузері. Причиною цього стали підозри щодо маніпуляцій з пошуковою видачею.

Починаючи з 2014 року, Mozilla у своєму браузері встановила пошукову систему Yandex за замовчуванням для всіх російських користувачів. У 2015 році Yandex  було встановлено як пошукову систему за замовчуванням для користувачів із Туреччини.

Втім, у оновленні Firefox 98.0.1 компанія вилучила можливість використання пошукових систем Yandex і Mail.ru. Причини свого рішення представники Mozilla не пояснили. Тепер у налаштуваннях автоматично обирається пошуковик Google.

Відповідаючи на запитання порталу BleepingComputer щодо причин нововведення, представники Mozilla пояснили, що прибрали можливість використання пошукових  систем Yandex і Mail.ru  через те, що ті штучно просували «ідеологічно правильні» результати пошуку.

«Все ретельно зваживши, ми вилучили можливість використання пошукової системи  Yandex у браузері Firefox через переконливі свідчення маніпуляцій із видачею і просування фінансованого з державного бюджету контенту», — заявив представник компанії. «Це означає, що відтепер пошукову систему  Yandex не можна встановити за замовчуванням для користувачів з Росії, Білорусі, Казахстану і Туреччини. Ми радимо використовувати пошуковик Google.

Представники  компанії не розповсюдили офіційної заяви щодо того, про який саме «фінансований з держбюджету контент» ідеться. Втім, цілком очевидно, що у пошуковій видачі Yandex просував викривлені матеріали щодо війни, яку Росія розпочала в Україні.

Коменти