Швейцарська фармацевтична компанія Novartis заявила про те, що призупиняє процес клінічних випробувань у Росії.

У своїй заяві речники компанії заявили про те, що фармацевтичний гігант засуджує розпочату Росією проти України війну.

«Цей безпідставний акт насильства шкодить невинним людям і суперечить нашій місії покращувати здоров’я людей у ​​всьому світі», — наголосили в компанії.

Крім того, представники компанії повідомили, що впродовж останніх  кількох днів було доставлено понад 600 тисяч упаковок антибіотиків, знеболюючих, серцево-судинних та онкологічних засобів для потребуючих цих ліків пацієнтів з України та прикордонних районів сусідніх країн, де шукають притулку біженці.

«Novartis також зробив початкову пожертву в розмірі 3 млн доларів США на благодійні організації, які надають підтримку біженцям і переміщеним особам в Україні та сусідніх країнах. Ми продовжуємо підтримувати наших працівників та їхні сім’ї в Україні, а також тих, хто покинув країну», — зазначається у заяві компанії.

У Novartis також додали, що й надалі надають доступ до ліків усім потребуючим пацієнтам в усіх країнах, де вони працюють. Втім, наголосила компанія, водночас вона «ретельно дотримується міжнародних санкцій, запроваджених проти Росії».

«Ми впровадили комплекс заходів, які включають призупинення капітальних вкладень, реклами в ЗМІ та інших рекламних заходів в Росії. Хоча ми, як і раніше, віддані забезпеченню доступу до наших ліків у Росії, ми з усією відповідальністю призупиняємо початок нових клінічних випробувань та набір нових учасників у існуючі дослідження. Ці заходи постійно переглядатимуться», — зазначається в заяві.

Коменти