Шведська компанія SKF, що є найбільшим у світі виробником підшипників, заявила про те, що зупиняє свій завод на території РФ.

Про це повідомив на своєму Telegram-каналі бізнесмен та ексміністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

SKF є власницею великого заводу у російській Твері. Аж дотепер жодних офіційних заяв щодо планів виходу з російського ринку від компанії не надходило.

«Але зараз нам стало відомо, що SKF таки зупинило свій завод. Постачання підшипників припинилось,  про це на внутрішньому порталі компанії повідомив її президент. Ми щиро дякуємо за цю позицію нашим партнерам зі Швеції», — зазначив Дубілет.

За словами колишнього мініністра, підшипники від SKF постачалися на заводи КАМАЗ та ГАЗ. Крім того, вони були однією із ключових складових виробництва російських вагонів. Саме залізницею, нагадав Дубілет, перекидається до українського кордону значна частина ворожої техніки.

Він також зазначив, що, за оцінками фахівців, в Росії товарних запасів підшипників залишилось на 1-2 місяці.

«Окрім SKF, в Росії є ще два основні іноземні виробники підшипників — американські компанії Amsted Rail та Timken. Ці компанії поки також офіційних заяв не робили», – написав Дубілет. Він також порадив приготуватися активістам у штатах Іллінойс та Огайо, де розташовані головні офіси цих компаній.

Нагадаємо, міністр економічного розвитку Фінляндії Міка Лінтіля назвав «абсолютно неможливою» видачу ліцензії проекту АЕС «Ханхікві», будівництвом якого займається «Росатом».

Коменти