Львів та Львівська область після початку війни перетворилися на головне місце релокації представників української ІТ-спільноти. До війни місто Лева посідало бронзову сходинку  рейтингу популярності серед технологічних компаній.

За інформацією Forbes, до війни у Львові працювало близько 30 тисяч IT-спеціалістів. Про це свідчать відомості «Львівського IT-Кластеру». Для порівняння, в Харкові в ІТ-царині працювали понад 45 000 осіб.

Видання зазначає, що популярність Львова навіть до війни лишалася стабільно високою серед тих, хто зважився на релокацію. Приблизно 40% штату місцевих IT-компаній переїжджали з інших регіонів. За період з 2015 по 2021 роки  в місті істотно збільшилася кількість ІТ-компаній (328 і 511 відповідно). Медіанна заробітна платня становила 1 2102 долара на місяць.

За оцінкою голови «Львіського IT-Кластеру» Степана Веселовського, зараз у Львові зосереджена третина всіх українських ІТ-фахівців. Їх нараховується від 70 до 100 тисяч.

Крім Львова, айтішників значно побільшало в Ужгороді та Івано-Франківську — до війни в обох цих містах було лишень по декілька тисяч фахівців у цій галузі.

Нагадаємо, американська компанія Bloomberg LP призупиняє роботу в Росії та Білорусі через російське вторгнення.

Коменти