США й Німеччина спільними зусиллями знешкодили найбільший у світі нелегальний російськомовний ринок даркнету Hydra Market.

Про це повідомляється на сайті німецьких спецслужб.

«Існують підозри щодо комерційної діяльності кримінальних торгових майданчиків в Інтернеті, комерційного придбання чи надання можливості для несанкціонованої купівлі або несанкціонованого продажу наркотиків, а також щодо відмивання комерційних грошей»,— зазначається в прес-релізі.

Спецслужби Німеччини закрили сервери «Гідри» у ФРН та конфіскували біткоїни на суму $25 мільйонів.

Водночас проти нелегального ринку запровадив санкції американський уряд.

«Сьогодні OFAC (Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США, – ред.) запровадив санкції проти найбільшого та найвідомішого у світі ринку даркнету Hydra Market у межах скоординованих міжнародних зусиль щодо припинення торгівлі зловмисними кіберпослугами, небезпечними наркотиками та іншими незаконними пропозиціями, доступними через російський сайт»,- йдеться у повідомленні відомства.

Hydra Market  — нелегальний ринок даркнета. Через мережу Tor доступ до нього можна було отримати з 2015 року. Майданчик налічував  близько 17 мільйонів клієнтів та понад 19 000 продавців.

Німецькі спецслужби зазначають, що Hydra Market мала найвищий обсяг продажів у світі серед усіх нелегальних торгових платформ. Лишень у 2020 році його продажі склали не менше 1,23 мільярда євро.

Нагадаємо, в Україні готуються запустити повноцінну систему національних Bug Bounty. Йдеться про залучення до пошуку помилок і вразливостей у програмних продуктах зовнішніх фахівців, які отримуватимуть винагороду за свою роботу.

Коменти