Як передає Укрінформ, величезна кількість іноземних інтернет-магазинів відсікають платежі з будь-яких карток, що були випущені в рф. Під «сокиру» потрапили і картки UnionPay. Нагадаємо, китайська платіжна система тривалий час розглядалася росіянами як альтернатива  Visa і Mastercard.

На думку експертів, банки, що працюють з інтернет-магазинами, відмовляються від обслуговування всіх випущених в росії карток, незалежно від платіжних систем, до яких вони належать.

UnionPay, на думку тих-таки експертів, могла б вплинути на цю ситуацію, вимагаючи від еквайєрів на місцях виконання зобов’язань. Але китайська компанія вперто не бажає втручатися, ба більше, навіть не коментує проблеми, що виникли в росіян.

Наразі в росії випустили близько 500 тисяч карток UnionPay. Це вдесятеро перевищує показник початку березня. Велика кількість із них — віртуальні, тобто, призначені саме для оплати товарів в іноземних інтернет-крамницях.

Нагадаємо, раніше фінська компанія Nokia опинилася в центрі скандалу. У розслідуванні The New York Times йдеться про те, що компанія відіграла чільну роль у становленні мережі кібершпигунства в росії.

Коменти