Компанію Apple вчергове звинуватили в порушенні законів ЄС. Брюссельські регулятори переконані, що платіжна система Apple Pay зазіхає на створення монополії на ринку платіжних сервісів.

Так, наприклад, у розробників програм не має доступу до чіпа NFC, що є основою технології безконтактних платежів. Завдяки цьому в Apple Pay немає конкурентів, що могли б «відкусити» в корпорації частину прибутків.

Існують ознаки того, що Apple обмежила доступ третіх осіб до ключових технологій, необхідних для розробки конкурентних гаманців на пристроях Apple.

 Європейський комісар з питань конкуренції Маргарет Вестагер

Якщо в ЄС зможуть отримати переконливі докази порушень, Apple оштрафують на суму 10% від річного заробітку, який в минулому році становив 36,6 млрд доларів.

Водночас сама Apple вже відповіла на звинувачення, заявивши, що надає доступ до NFC своєї платіжної системи заради конфіденційності та зручності.

Apple Pay – це лише один із багатьох способів здійснення платежів, доступних європейським споживачам. Він забезпечує рівний доступ до NFC та встановлює передові стандарти конфіденційності та безпеки.

Речники Apple

Це вже не перше звинувачення в порушенні законів, з яким доводиться стикатися Apple. Так, регулятори зацікавилися «яблучною» компанією після  звинувачень у величезній комісії з покупок, висунутих Spotify. Як виявилося, Apple відбирала 30% заробленого у розробників додатків.

Нагадаємо, росіяни подали колективний позов до пресненського районного суду москви проти компанії Apple. На їхню думку, компанія порушила права споживачів тим, що вимкнула Apple Pay на території росії.

Коменти