За даними СБУ, затримання стало можливим завдяки спецоперації, проведеній у співпраці Офісу генпрокурора України, СБУ, іноземних партнерів та влади Іспанії.
Даний “блогер” роками жив у ЄС, вів проросійську пропаганду, давай замовні інтерв’ю західним ЗМІ й виступав “борцем із режимом Києва”.

Ось один із прикладів статті, де іспанські журналісти з доволі відомого каналу Sexta (“Шостий”) цитують його дружину Ольгу Бондаренко (Шарій), яка говорить, що “нацисти хочуть приїхати до Іспанії, щоб його вбити”.

Нагадаємо, що Шарія підозрюють  за двома статтями:

  • ст. 111 ККУ (державна зрада)
  • ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Слідчі СБУ пояснюють, що протиправна діяльність Анатолія завдала шкоди національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що він діяв на замовлення іноземних структур.

Слідство та незалежні експерти встановили, що в інтерв’ю та виступах Шарія є факти підривної діяльності проти України. 2021 року йому було оголошено про підозру.

Затримання Шарія вже лягло в основу численних мемів. Автор цього - Іван Марунич

Затримання Шарія вже лягло в основу численних мемів. Автор цього – Іван Марунич

Продовжуються всі слідчо-оперативні заходи для того, щоби він відповідав перед законом за свої дії.

За даними журналістів, Шарій має в Іспанії будинок (площа 230 м2) у містечку Рода-де-Бера та житло в містечку Калафель, що знаходиться поруч. Це регіон Таррагона в Каталонії, дорога частина узбережжя Іспанії. Лише будинок було оцінено у щонайменше 1 млн євро.

Віллу Шарія обведено червоним, за даними Слідство.інфо

Віллу Шарія обведено червоним, за даними Слідство.інфо

Шарій називає себе опозиційним журналістом, він утік з України 2012 року до Литви, де йому видали політичний притулок. Вже кілька років він живе в Іспанії, веде політичний блог на YouTube, де поширює дані, які часто називають проросійською та прокремлівською пропагандою.

З 25 лютого 2021 року він перебував у розшуку.

Читайте також:

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти