За даними СБУ, затримання стало можливим завдяки спецоперації, проведеній у співпраці Офісу генпрокурора України, СБУ, іноземних партнерів та влади Іспанії.

Даний “блогер” роками жив у ЄС, вів проросійську пропаганду, давай замовні інтерв’ю західним ЗМІ й виступав “борцем із режимом Києва”.

Ось один із прикладів статті, де іспанські журналісти з доволі відомого каналу Sexta (“Шостий”) цитують його дружину Ольгу Бондаренко (Шарій), яка говорить, що “нацисти хочуть приїхати до Іспанії, щоб його вбити”.

Нагадаємо, що Шарія підозрюють  за двома статтями:

  • ст. 111 ККУ (державна зрада)
  • ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Слідчі СБУ пояснюють, що протиправна діяльність Анатолія завдала шкоди національній безпеці України в інформаційній сфері. Є підстави вважати, що він діяв на замовлення іноземних структур.

Слідство та незалежні експерти встановили, що в інтерв’ю та виступах Шарія є факти підривної діяльності проти України. 2021 року йому було оголошено про підозру.

Затримання Шарія вже лягло в основу численних мемів. Автор цього - Іван Марунич

Затримання Шарія вже лягло в основу численних мемів. Автор цього – Іван Марунич

Продовжуються всі слідчо-оперативні заходи для того, щоби він відповідав перед законом за свої дії.

За даними журналістів, Шарій має в Іспанії будинок (площа 230 м2) у містечку Рода-де-Бера та житло в містечку Калафель, що знаходиться поруч. Це регіон Таррагона в Каталонії, дорога частина узбережжя Іспанії. Лише будинок було оцінено у щонайменше 1 млн євро.

Віллу Шарія обведено червоним, за даними Слідство.інфо

Віллу Шарія обведено червоним, за даними Слідство.інфо

Шарій називає себе опозиційним журналістом, він утік із України 2012 року до Литви, де йому видали політичний притулок. Вже кілька років він живе в Іспанії, веде політичний блог на YouTube, де поширює дані, які часто називають проросійською та прокремлівською пропагандою.

З 25 лютого 2021 року він перебував у розшуку.

Читайте також:

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти