Президент рф володимир путін висловив побажання, щоби в росії з’явилася своя власна, «ідеологічно-правильна» альтернатива «Вікіпедії».

Причиною, за словами президента-агресора, є те, що «оригінальною» «Вікіпедією» буцімто «неможливо користуватися».

Власну забаганку путін висловив під час зустрічі з гендиректором російського товариства «Знаніє» максимом древалем.

Звичайно, об’єктивна, важлива, глибока інформація, та ще красиво, талановито подана, – це дуже затребуване, тому що однією Вікіпедією неможливо користуватися. Ми самі знаємо якість цієї інформації. Коли з’являються талановиті люди, які професіонали, думкам яких можна довіряти, – це, звичайно, дорого обходиться. Це як енциклопедія, тільки наживо.

Заява путіна

Древаль у відповідь кремлівському диктатору відзвітував, що члени товариства «Знаніє» вже зайняті формуванням якоїсь бази даних, яка «багато в чому стає альтернативою Вікіпедії». Це, мовляв, буде ресурс «з перевіреними даними та з дуже авторитетними людьми».

Претензії до «Вікіпедії» путін висловлює не вперше. Зокрема, у 2019 році він критикував той факт, що росіяни сприймають «Вікіпедію» як джерело інформації і пропонував замінити її «Великою російською енциклопедією».

«Вікіпедія» втрапила в немилість у росії через те, що відмовляється видалити статті, в яких ідеться про напад країни-агресора на Україну. Роскомнадзор вимагає видалити інформацію зі статей «Битва за Київ (2022)», «Військові злочини в період вторгнення росії в Україну», «Обстріл лікарні в Маріуполі», «Руйнування Маріупольського театру (2022)» та «Різня в Бучі».

Також російські цензори вимагають оштрафувати ресурс за відмову видаляти статтю «Вторгнення росії в Україну (2022)».

Нагадаємо, компанія Meta намагається оскаржити заборону своїх соцмереж через «екстремізм» на території рф.

Коменти