Адміністрація президента США Джо Байдена активізувала розслідування можливої загрози національній безпеці, об’єктом якого є російське програмне забезпечення АТ «Лабораторія Касперського».

Причиною цього є побоювання російських кібератак на тлі війни, розпочатої росією проти України, інформує Reuters.

Справу було передано Міністерством торгівлі до Міністерства юстиції ще минулого року, але розслідування гальмувало, аж допоки Білий дім та інші урядовці в березні не закликали пришвидшити його.

В США побоюються, що кремль може використовувати антивірусне програмне забезпечення, яке має доступ до комп’ютерних систем, для крадіжки конфіденційної інформації з американських комп’ютерів або втручання в їх роботу на тлі ескалації напруженості в стосунках цивілізованого світу й москви.

Як повідомляють джерела видання, особливу тривогу викликає той факт, що ПЗ Касперського має доступ до мереж федеральних підрядників та операторів критичної інфраструктури США, зокрема, до електричних мереж.

Раніше Федеральна комісія зв’язку США (FCC) внесла «Лабораторію Касперського» до переліку компаній, що становлять загрозу для національної безпеки Сполучених Штатів.

Також проти використання антивірусного програмного забезпечення від російської «Лабораторії Касперського» застерігала Німеччина. Фахівці Федерального управління з інформаційної безпеки цієї країни стверджували, що продукти компанії можуть використовуватися для кібершпигунства й хакерських атак.

«Лабораторія Касперського», заснована в 1997 році, є одним із провідних гравців на ринку антивірусних продуктів. Водночас у ЗМІ регулярно з’являються припущення щодо того, що компанія може співпрацювати з російським урядом.

Коменти