Російський пропагандистський відеохостинг Rutube, який став жертвою кібератаки 9 травня, досі не працює. Про це у своєму Telegram-каналі повідомляють речники сервісу. Але вимушений  простій виявився для російських пропагандистів корисним — вони заговорили українською.

Одразу після зламу сайту 9 травня речники Rutube заявили, що «інцидент локалізовано» і «третім особам не вдалося дістати доступ до відеоархіву». Лишень ввечері 9 травня на каналі повідомили, що сайт хостингу зазнав атаки. Ще за декілька годин речники російського ресурсу заявили, що їх «замовили» і навіть назвали причину:

Хтось хотів завадити Rutube показати парад Перемоги та святковий салют.

Речники Rutube

Відтак об одинадцятій вечора 9 травня представники компанії раптом перейшли на українську мову і залишили у Telegram-каналі допис, в якому зверталися безпосередньо до  віцепрем’єр-міністра і міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.

Дорогий друже @zedigital! Ми справді продовжуємо відновлювальні роботи на платформі. Ця атака стала ще одним приводом (нагадуємо, що 9 Травня в росії – день пам’яті, єдності та гордості) згуртуватися та підтримувати своїх. Адже навіть ті, хто скептично ставився до нас, тепер підтримують нас і бажають нам скоріше полагодити платформу. Дякуємо вам за піар.

Речники Rutube

Сам Федоров, коментуючи заяву про те, що Rutube буцімто «замовили», зазначав, що це процес «депропагандизації».

Це не кібератака, це спеціальна операція з покращення вашої IT-інфраструктури.

Михайло Федоров

Він також відреагував на звернення росіян.

Непрацюючий другу добу Rutube заговорив українською. Працюватимемо далі, поки кремль не заговорить.

Михайло Федоров

Наразі компанії так і не вдалося відновити роботу хостингу.

Нагадаємо, сайт відеохостингу Rutube, який в росії зараз позиціонують як “імпортозаміщення” YouTube, 9 травня зазнав кібератаки, після якої відновленню не підлягає.

Коменти