Канада надає Україні допомогу з кібербезпеки, а також засуджує кібератаку росії на Україну, що сталася напередодні військового вторгнення і спричинила перебої з інтернетом по всій Європі.

Про це в Оттаві заявила міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі.

Канада рішуче засуджує руйнівну кібернетичну діяльність росії, направлену проти європейського телекомунікаційного сектору 24 лютого 2022 року. Канада приєднується до партнерів та союзників, приписуючи цю діяльність росії.

Мелані Жолі

За її словами, кібератака 24 лютого “перервала інтернет-з’єднання десятків тисяч людей у Європі”. 

За оцінками Канади, за цим інцидентом стоять російські військові. Російське незаконне вторгнення до України, її шкідлива кібернетична діяльність та обурливі дезінформаційні кампанії – неприйнятні та мусять припинитися.

Мелані Жолі

Також урядовиця підкреслила, що  Канада “ділиться цінною розвідувальною інформацією стосовно кіберзагроз та надає цінну кібердопомогу Україні, намагаючись зміцнити оборону цієї країни проти російського невиправданого та незаконного вторгнення”. 

Цей інцидент привертає увагу до послідовності руйнівних кібернетичних дій, які демонструють зневагу до заснованого на правилах міжнародного порядку. Ці дії також свідчать про готовність росії безвідповідально використовувати свої кіберспроможності.

Мелані Жолі

Нагадаємо: Велика Британія,  Канада та Євросоюз вважають росію  винною в масивній кібератаці на супутникову мережу в Україні, внаслідок якої в перші години війни сотні модемів виявилися відключеними.

Коменти