Введені США санкції працюють — країна-агресорка росія змушена використовувати комп’ютерні чіпи з посудомийних машин і холодильників у своїй військовій техніці.

Про це заявила міністерка торгівлі Джина Раймондо під час слухань у Сенаті, повідомляє The Washington Post.

У нас є повідомлення від українців, що, коли вони знаходять російську військову техніку на землі, вона заповнена напівпровідниками, які вони дістали з посудомийних машин та холодильників.

Джина Раймондо, міністерка торгівлі США

Прессекретар міністерства торгівлі Робін Паттерсон повідомив, що інформацію про це США отримували також від деяких посадовців з України.

Раймондо також відзначила, що експорт технологій із США до росії скоротився майже на 70% відтоді, як були введені санкції. Вона нагадала, що два російські заводи, де вироблялися танки, через брак компонентів були змушені зупинити виробництво.

Як зазначає The Washington Post, виробництво чіпів в росії обмежене, рф користується продукцією азійських і західних компаній. Проте після введених Сполученими Штатами обмежень найбільші світові виробники чіпів припинили постачання. Нагадаємо, США заблокували продаж до росії більшості мікросхем подвійного призначення, які можуть використовуватися як у військових, так і в цивільних цілях.

Також ми повідомляли, що Велика Британія,  Канада та Євросоюз вважають росію  винною в масивній кібератаці на супутникову мережу в Україні, внаслідок якої в перші години війни сотні модемів виявилися відключеними.

Коменти