Україна вперше отримала дві нагороди в царині кібербезпеки. Йдеться про нагороди Європейського форуму кібербезпеки CYBERSEC Award: «за героїчний спротив російській агресії» та «за захист цифрових кордонів демократичного світу».

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Урядовець нагадав, що Україна тривалий час потерпала від кібератак із росії, які лишень посилилися після повномасштабного вторгнення 24 лютого. У відповідь в Україні були створені кібервійська.

Останні роки росія постійно атакувала Україну на кіберфронті — наші державні ресурси, сайти, банківську систему, ЗМІ. Ми відбивали ці кібератаки й посилювали кіберстійкість держави, а українські кіберспеціалісти працювали. Але з початком повномасштабної війни ми почали не тільки захищатися, але і обʼєдналися в українські кібервійська для захисту країни.

Михайло Федоров

Також міністр відзначив, що міф про кібермогутність росії тепер спростовано.

Тому ця нагорода насамперед для всієї кіберспільноти та волонтерів, які сьогодні разом з нами ведуть першу у світі кібервійну. Поки наші сміливі воїни доводили, що так звана «друга армія світу» — це звичайні мародери та вбивці, наша IT-спільнота спростувала міф про росію як найсильнішу кібердержаву.

Михайло Федоров

CYBERSEC Award є частиною Європейського форуму з кібербезпеки — одного з найбільших аналогічних заходів у Європі. З 2015 року СYBERSEC об’єднує кіберспеціалістів, органи влади та експертів з метою розв’язання нагальних проблем світової кібербезпеки.

Раніше у Центрі урядового зв’язку Великої Британії повідомили, що російські хакери здійснюють кібератаки на західні країни, які підтримують Україну у війні із рф.

Коменти