Роскомнагляд уклав адміністративні протоколи щодо семи західних IT-компаній. Йдеться про Airbnb, Pinterest, Likeme, Twitch, Apple, United Parcel Service та Google. Про це повідомляє Reuters.

Цього разу російський регулятор звинувачує іноземні компанії у порушенні вимог російського законодавства у сфері персональних даних.

Роскомнагляд зажадав від низки іноземних компаній надати документи, що підтверджують, що зберігання та обробка персональних даних російських користувачів здійснюється на території рф. Дані надано не було.

Заява російського регулятора

Як наслідок, шість компаній-порушниць мають сплатити штрафи у розмірі від 1 до 6 млн рублів. Google в росії вважають «рецидивісткою» і штрафують вже не вперше, тому сума штрафу складе від 6 до 18 млн рублів.

Раніше стало відомо, що росія вимагає від американської корпорації 11 млн рублів штрафу за розповсюдження інформації про війну в Україні. Йдеться, зокрема, про інформацію щодо кількості загиблих російських вояків, а також «екстремістські висловлювання щодо росіян і керівництва рф».

Коменти