Соціальні мережі Facebook, Google і Twitter тепер матимуть лишень годину на те, щоби видалити визнаний терористичним контент, поширений на їхніх платформах. В іншому випадку їм загрожує штраф у мільярди євро.

Про це пише Politico.

Ухвалений у 2021 році регламент ЄС щодо терористичного контенту набув  чинності у вівторок. Його мета — придушити пропаганду тероризму в соцмередах, а також прямі трансляції з місць атак, що стають вірусними.

Державні органи, такі як правоохоронні органи, міністерства внутрішніх справ і Європол, отримали право вимагати від платформ або хмарних сервісів видалення певних дописів, музики, прямих трансляцій, фотографій і відео, що можуть підбурювати до насильства та прославляти терористичні атаки.

На цифрові компанії поклали обов’язок видаляти терористичний контент і стежити за тим, щоби його не завантажили повторно. Користувачам повідомлятимуть, що їхні дописи було видалено.

Компаніям, які ігноруватимуть припис боротися з терористичним контентом, може загрожувати штраф у розмірі до 4% їхнього глобального доходу.

Нагадаємо, нещодавно виявили, що в росії фірмовий голосовий помічник Siri від Apple на запит про новини надає ретельно відцензуровану версію.

Коменти