Всі мобільні телефони та інші електронні девайси в Європейському Союзі починаючи з 2024 року повинні мати стандартизоване зарядне обладнання.

Такої домовленості вдалося досягти переговорникам з Європейського парламенту та 27 країн-членів ЄС, повідомляє  пресслужба ЄП.

До осені 2024 року USB Type-C стане спільним зарядним портом для всіх мобільних телефонів, планшетів та камер у ЄС, погодилися сьогодні представники парламенту та Ради.

Повідомлення речників ЄП.

Ці заходи відбуваються в рамках збільшення екологічності продуктів  ЄС та через прагнення зменшити кількість електронних відходів і полегшити життя споживачів.

Нові правила передбачають, що тепер, купуючи новий пристрій, користувачі не муситимуть купувати для нього нову зарядку й кабель. Натомість вони зможуть використовувати один зарядний пристрій для всієї портативної електроніки малого і середнього формату. Йдеться про мобільні телефони, планшети, електронні книги, навушники-вкладиші, цифрові камери, навушники та гарнітури, портативні ігрові приставки та портативні колонки, що заряджаються через кабель. Відтак користувачі зможуть заощадити до 250 мільйонів євро на рік.

Ноутбукам також доведеться адаптуватися до вимог впродовж 40 місяців після набуття чинності правил.

За оцінками, експертів, утилізовані зарядні пристрої становлять близько 11 000 тонн електронних відходів на рік.

Раніше ми повідомляли, що найбільший стільниковий оператор росії МТС оголосив про те, що починає продавати вживані мобільні телефони. Як повідомили речники МТС, смартфони мають «незначні дефекти», які буцімто «не впливають на процес користування».

Коменти