Російський сервіс “Яндекс. Карти” раптово припинив відображати кордони країн. Користувачі мережі звернули на це увагу ще 4 червня, але лишень зараз компанія пояснила сумнівне “нововведення”.

Кордони країн не відображаються як у веб-версії, так і в мобільному застосунку. Межі міст на мапах присутні, назви країн також.

Авжеж на тлі агресії росії проти України і заяв російського диктатора путіна, що “кордони росії ніде не завершуються”, витлумачити нововведення “Яндекс. Карт” двозначно доволі важко.

Водночас, у прес-службі компанії пояснили, що “змінилися пріоритети” та карти хочуть зробити “фізико-географічними”.

Яндекс Карти – це універсальний міський сервіс, який допомагає знаходити організації та місця поблизу, вибирати громадський транспорт та будувати автомобільні маршрути. Це основні сценарії наших користувачів.

Найближчим часом на оглядових масштабах, на яких сервіс не використовується у своїх основних сценаріях, карта стане фізико-географічною. Акцент у ній буде зроблено на природних об’єктах, а не на кордонах держав.

Наше завдання – відображати світ навколо. Тому на карті з’являться гори, річки, лінії полярних кіл та інші дані, характерні для такого типу карт. Зміни з’являтимуться поступово.

Заява речників сервісу

Нагадаємо, Починаючи з 24 лютого росія витратила більше мільярда рублів на VPN-сервіси для обходу санкцій, які сама ж ввела.

 

Коменти