Керівництво Google відрядило в оплачувану відпустку інженера Блейка Лемойна, який працював із системою штучного інтелекту (ШІ) LaMDA. Приводом для цього стали заяви Лемойна щодо того, що ШІ демонструє ознаки появи свідомості.

Видання Washington Post розмістило велике інтерв’ю з Блейком Лемойном, програмістом з Google, який донедавна займався тестуванням системи LaMDA, моделі штучного інтелекту для діалогів. Головною «родзинкою» статті стала заява Блейка про те, що LaMDA отримала свідомість і тепер є розумною, демонструючи рівень інтелекту й розвитку, притаманний дитині років восьми чи дев’яти.

Якби я точно не знав, з чим маю справу, що це нещодавно створена нами комп’ютерна програма, то вирішив би, що це дитина 8-9 років, яка якимось чином знає фізику.

Блейк Лемойн

Свої підозри Лемойн озвучив власному керівництву. Віце-президент Google Блез Агера-і-Аркас та голова відділу відповідальних інновацій Джен Дженай вивчили надані ним матеріали, після чого припущення інженера відкинули, а самого його відрядили в оплачувану відпустку.

Наша команда, включаючи фахівців з етики та технологій, вивчила побоювання Блейка згідно з нашими “Принципами ШІ” та повідомила йому, що його слова не підтверджуються доказами. Йому пояснили, що докази розумності LaMDA відсутні і є безліч доказів зворотного.

Офіційний представник Google Брайан Гебріел

​Система LaMDA (Language Model for Dialogue Applications) була розроблена Google як мовна модель, призначена для спілкування з людиною. Розширення лексикону платформи відбувається через інтернет.

Нагадаємо, американська корпорація Microsoft заявляє про суттєве скорочення свого бізнесу в росії.

Коменти