Шестеро американських сенаторів надіслали запит міністерці фінансів Дженет Йєллен щодо перебігу перевірки адміністрацією президента китайської соцмережі TikTok. Сенатори зазначають, що вона може становити загрозу національній безпеці США.

У 2020 році урядовий Комітет з іноземних інвестицій у США (CFIUS), що займається дослідженням угод з іноземними контрагентами щодо потенційних ризиків нацбезпеки США, наказав ByteDance продати американський бізнес TikTok через побоювання, що дані користувачів країни можуть потрапити до рук влади Китаю. Минулого тижня адміністрація сервісу повідомила, що персональні дані користувачів із США були перенесені на сервери Oracle.

Проте законодавців цікавить ще декілька питань. Зокрема, вони стурбовані тим, що минув рік, а результати перевірки безпеки TikTok так і не оприлюднені.

Колишній президент США Дональд Трамп спробував заблокувати роботу компаній, що є власниками сервісів WeChat та TikTok. Згодом новий глава держави Джо Байден скасував низку розпоряджень свого попередника і наказав провести розслідування діяльності TikTok у США.

Раніше  стало відомо, що американські сенатори обвинувачують популярну платформу TikTok в тому, що вона розповсюджує російську воєнну пропаганду. Запит щодо цього вони надіслали виконавчому директору TikTok Шоу Цзі Чжу.

Коменти