Вже після того, як проти російського «Сбербанку» було запроваджено санкції, Google впродовж декількох місяців передавав дані користувачів рекламній компанії RuTarget, яка є власністю цієї банківської установи.

Про це повідомляє ProPublica.  Розслідувачі повідомляють, що  це тривало до 23 червня. Від початку повномасштабного російського вторгнення було зафіксовано близько 700 випадків передачі інформації Google до росії. Розслідувачі підкреслюють, що ці відомості можуть бути використані російськими спецслужбами для відстеження українців.

За інформацією розслідувачів, могли бути передані унікальні ідентифікатори мобільних телефонів, IP-адреси, відомості щодо геолокації, інформація про онлайн-активність користувачів.

Водночас розслідувачі наголошують, що Google кілька разів отримувала попередження про те, що передавати цю інформацію небезпечно. Востаннє це озвучив голова спеціального комітету Сенату США з розвідки Марк Уорнер наступного дня після початку війни.

На це представник Google Майкл Асіман заявив, що компанія буцімто заблокувала доступ RuTarget ще в березні і відтоді росіяни прямо нічого не купували у американської корпорації. Проте він визнав, що інформацію про користувачів російська компанія продовжила отримувати. Водночас відповісти на пряме запитання, чи передавалися RuTarget дані про українців, Асіман відмовився.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що TikTok заявив, що активно протистоїть російській пропаганді.

Коменти