Для тих, хто вічно губить вдома ключі від машини, документи чи інші речі, з’явилася надія. Знайти «згубу» стане набагато простіше завдяки роботу, створеному американськими вченими.

Винайдений фахівцями з Університету Массачусетса робот використовує складний алгоритм міркувань, комп’ютерний зір та радіочастотні сигнали. Все це допомагає йому знайти предмети, що «сховалися» в купі інших.

Роботизована рука FuseBot створює 3D-модель довкілля, попередньо просканувавши його. Виявляти, що знаходиться під завалами речей, роботові допомагають радіохвилі, що здатні проходити крізь тверді предмети.

Переваги технології беззаперечні. На «пошукові операції» роботові знадобиться кілька секунд, а власникові він допоможе зекономити сили.

Вчені сподіваються, що вже незабаром прилад буде використовуватися на складах, а потім, можливо, «отабориться» і вдома у пересічних американців.

Раніше стало відомо, що вже після того, як проти російського «Сбербанку» було запроваджено санкції, Google впродовж декількох місяців передавав дані користувачів рекламній компанії RuTarget, яка є власністю цієї банківської установи.

Коменти