NASA втратило зв’язок з невеличким супутником CAPSTONE. Він полишив орбіту Землі 4 липня і прямує до Місяця. Супутник є частиною програми, в рамках якої американське космічне відомство планує доправити людей на Місяць, інформує Engadget.

Зв’язок з супутником вагою 25 кілограмів  зник невдовзі після того, як CAPSTONE відокремився від прискорювача ракети-носія Electron і полишив орбіту Землі. Наразі, за словами інженерів, в них є достовірна інформація щодо траєкторії руху супутника, а оператори намагаються відновити  зв’язок з CAPSTONE.

Супутник провів шість днів, набираючи швидкість на орбіті на ракеті-носії Rocket Lab Electron, перш ніж вирушити до Місяця. За планом CAPSTONE мав вийти на орбіту навколо супутника Землі 13 листопада і працювати в рамках місії Артеміда.

Під час програми планується встановити космічну станцію під назвою «Місячна брама» на орбіті Місяця. «Місячна брама» має стати постійною плавучою базою для відвідувачів Місяця, в ній будуть житлові приміщення і лабораторія.

Раніше стало відомо, що британська компанія OneWeb розірвала співробітництво з «роскосмосом» і уклала угоду про запуск супутників із американською SpaceX.

Коменти