Компанія Meta представила модель штучного інтелекту, яка сканує цитати у «Вікіпедії» та перевіряє їх правдивість та точність. Про це повідомляє Engadget.

За інформацією видання, щомісяця у «Вікіпедії» з’являється понад 17 тисяч нових статей. Зважаючи на такі колосальні обсяги,  редактори видання не мають можливості провести якісну перевірку всіх цитат, тому вони інколи можуть з’являтися на ресурсі в неповному або викривленому вигляді.

Штучний інтелект Meta може не лише перевірити цитату на правдивість, а й запропонувати альтернативні варіанти, якщо цитата буде визнана сфальшованою. В базі даних Meta Sphere, якою послуговується штучний інтелект під час аналізу цитат, налічується 134 мільйони вебсторінок.

Розробники розраховують, що інструмент взагалі допоможе розв’язувати проблеми з дезінформацією в мережі.

Ми сподіваємося, що наша робота може бути використана для перевірки фактів та підвищення загальної правдивості інформації в інтернеті.

Заява Meta

В компанії заявляють, що сподіваються створити платформу, яку редактори «Вікіпедії» зможуть використовувати для систематичної перевірки та виправлення фактів.

Нагадаємо, штучний інтелект Meta під назвою NLLB-200 тепер уміє перекладати з 200 мов. Це не лишень європейські мови, а й рідкісні мови Азії та Африки.

Коменти