Власник Google — компанія Alphabet Inc. — заявила про звільнення старшого інженера-програміста Блейка Лемойна, який раніше заявляв про те про те, що чат-бот зі штучним інтелектом (ШІ) LaMDA (Language Model for Dialogue Applications) отримав свідомість. Про це повідомляє Reuters.

Раніше Блейка відрядили у відпустку. Водночас компанія заявила, що його висловлювання про LaMDA є «цілком необґрунтованими».

Прикро, що, попри тривале обговорення цієї теми, Блейк, як і раніше, вважав за краще наполегливо порушувати чіткі вимоги політики безпеки даних, які включають необхідність захисту інформації про продукти.

Заява Google

Нагадаємо, в червні цього року видання Washington Post розмістило велике інтерв’ю з Блейком Лемойном, програмістом з Google, який донедавна займався тестуванням системи LaMDA, моделі штучного інтелекту для діалогів. Головною «родзинкою» статті стала заява Блейка про те, що LaMDA отримала свідомість і тепер є розумною, демонструючи рівень інтелекту й розвитку, притаманний дитині років восьми чи дев’яти.

Коменти