Російські кіберзловмисники і надалі тероризують світ, влаштовуючи  хакерські атаки на окремих людей, підприємства, державні органи та навіть цілі міста. Зараз вони взялися за Канаду.

Від дій російських хакерів потерпає містечко Сент-Меріс у Канаді. Зловмисники заблокували деякі IT-системи.  Влада міста вже з’ясувала, що за цією кібератакою стоїть російське угруповання LockBit, яке почало свою злочинну діяльність в 2019 році.

В канадському містечку здирницька програма-шифрувальник допомогла хакерам отримати доступ до даних про всіх жителів — близько 7,5 тисяч осіб. Це конфіденційна інформація і фінансові документи, загальний обсяг інформації складає 67 гігабайт даних. Водночас чиновники Сент-Меріс втратили доступ до ІТ-систем міста.

Зловмисники встановили таймер зворотного відліку, який вказує, що до полудня 30 липня місто має заплатити викуп, інакше дані будуть опубліковані. Щоправда, точну суму викупу не називають.

Нагадаємо, влада США відкрила сезон полювання на російських кіберзловмисників. Вона пропонує $15 млн за інформацію про російських хакерів з угруповання Conti.

Коменти