TikTok таємно просуває заборонений російський контент. Як пише Wired, «тіньове просування» дає змогу власникам деяких обліковок завантажувати нові відео на платформу навіть попри заборону.

Китайська соціальна мережа 6 березня призупинила публікацію нового контенту для користувачів із росії. Це відбулося після того, як кремль ухвалив так званий «закон про фейки», щоби приховати правдиву інформацію про свої злочини в Україні.

Як це втілено на практиці, спробувала з’ясувати некомерційна організація Tracking Exposed. Своє дослідження вона проводила з травня по липень 2022 року. Щоб зрозуміти, як китайська платформа працює на російських теренах, дослідники використовували для доступу до TikTok VPN-сервіси та користувалися нею з російських IP-адрес.

Виявилося, що, якщо користувач стежить за одним із головних рупорів російської пропаганди, каналом Sputnik, він продовжує бачити новий контент цієї сторінки у своїй стрічці. Водночас у профілі самого облікового запису пропагандистів нові відео не показуються.

Автори дослідження зазначають, що TikTok, імовірно, використав цей спосіб, щоб утримати аудиторію на платформі. Дослідники зазначають, що заборона жодним чином не зачепила російські ресурси «Яндекс.Музика», «Beautybomb.rus» та «Кінопошук».

Водночас на запит журналістів щодо дивної політики TikTok стосовно російських обліковок представник TikTok Джеймі Фавацца відповів, що позиція компанії щодо обслуговування російських користувачів не змінилася.

Раніше  стало відомо, що американські сенатори обвинувачують популярну платформу TikTok в тому, що вона розповсюджує російську воєнну пропаганду. Запит щодо цього вони надіслали виконавчому директору TikTok Шоу Цзі Чжу.

Коменти