Європейське космічне агентство (ESA) працює над проектом космічної сонячної електростанції та вже подало запит на його фінансове обґрунтування.  Станція називатиметься Solaris і передаватиме на Землю енергію за допомогою лазерів та високочастотного радіовипромінювання.

«Зелені» технології все актуальніші для Європи, оскільки країни прагнуть до енергетичної незалежності. Також такі проекти здатні мінімізувати шкідливі викиди в навколишнє середовище і, відповідно, негативний вплив на екологію.

Наразі Європейське космічне агентство в пошуках фінансування для техніко-економічного обґрунтування космічної сонячної електростанції. Це має стати фінальним сигналом для підтримки проекту.  Генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер у своєму твіттері зазначив, що під час зустрічі міністрів європейських країн у листопаді цього року він попросить країни-члени профінансувати підготовчу програму для космічної сонячної енергії (SBSP) під назвою Solaris.

У нас уже є основні будівельні блоки, але дозвольте мені бути чітким: щоб проєкт був успішним, все ще потрібні значні технологічні розробки та фінансування.

Генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер

Створенню станції передуватиме вивчення всіх технологічних аспектів, пов’язаних з проєктом Solaris. Концепція передбачає, що сонячна енергія перетворюється на електрику, а відтак передається на Землю для наземного використання. Під час попередніх досліджень розглядатимуться потенційні комерційні можливості для розробки проекту і політичні питання.

Раніше ми повідомляли, що унікальну «піщану батарею» створили фінські вчені. Вона здатна зберігати зелену енергію впродовж місяців, що допоможе вирішити проблему електропостачання протягом року.

Коменти