Двоє екс-керівників NASA, Джим Брайденстайн та Чарльз Болден, жорстко розкритикували політику США щодо співпраці з країною-агресоркою росією в космосі. Про це повідомляє Space.com.

Брайденстайн і Болден зазначили, що вже під час їхнього перебування на посаді у NASA існували серйозні проблеми в царині співпраці з росією. Обидвою екс-топменеджерів  закликали переглянути міжнародну політику агентства.

Політика нашої країни щодо росії, якщо казати про космічні польоти, є шизофренічною.

Джим Брайденстайн, очільник NASA з квітня 2018 року до січня 2021 року, під час виступу онлайн в університеті Арізони

Брайденстайн зазначив, що  NASA залишалося «надмірно залежним» від росії протягом десяти років, що знадобилися для розробки альтернатив після завершення програми шатлів у 2011 році. NASA купувала місця на російських космічних кораблях «Союз», поки в травні 2020 року для польотів не підготували Crew Dragon SpaceX.

Також Брайденстайн підкреслив, що нині Конгрес США припускається тієї ж самої помилки щодо Міжнародної космічної станції (МКС), дозволяючи росії шантажувати себе виходом російської місії з проекту й початком будівництва власної космічної станції.

Раніше ми повідомляли, що радіотелескоп Allen Telescope Array, який знаходиться в Каліфорнії, упіймав сигнал  від космічного апарату “Вояджер-1”, що залишив межі Сонячної системи та перебуває у міжзоряному просторі.

Коменти