Група японських дослідників наразі зайнята спробами вдосконалити вміння створеного ними робота розрізняти нюанси гумору та сміятися в потрібний момент. Як пише The Guardian, у такий спосіб вчені розраховують підвищити рівень комунікації між людьми та штучним інтелектом.

На нашу думку, однією з важливих функцій розмовного ШІ є емпатія. Тому ми вирішили, що один зі способів навчитися відчувати настрій користувачів — це сміятися разом із ними.

доктор Кодзі Іноуе з Кіотського університету, провідний автор дослідження

Роботу, який сміється, команда дала ім’я “Еріка”. Для навчання робота гумору дослідники зібрали дані з понад 80 діалогів між студентами та роботом, яким спочатку керували чотири акторки-аматорки. Всі вони були поділені на категорії у відповідності до того, чи залучений у них сміх, і який  саме: чемний “соціальний” сміх чи щирий.

Добровольці перевірили почуття гумору Еріки у чотирьох коротких діалогах. Результати, як зазначають дослідники непогані, але попереду на них чекає ще багато роботи з вдосконалення почуття гумору Еріки.

На думку вчених, до тієї миті, коли люди зможуть спілкуватися з роботом як із другом мине ще понад двадцять років.

Нагадаємо, китайська компанія Xiaomi презентувала людиноподібного робота Xiaomi CyberOne. Він уже отримав прізвисько «Металевий бро».

Коменти