Фотобанк Getty Images увів заборону на завантаження й продаж зображень, які були згенеровані нейромережами — зокрема, DALL-E, Midjourney та Stable Diffusion.

Заборону викликав незрозумілий юридичний статус контенту, згенерованого штучним інтелектом, а також прагнення фото банку захистити клієнтів сайту. Фахівці зазначають, що роботи від нейромереж можуть містити чужі метадані, а також зображення людей, які не давали на це своєї згоди. Всі «нейромережі-митці» вчаться на зображеннях, які є захищеними авторським правом. Йдеться про особисті блоги художників, сайти новин, портали зі стоковими фото.

Поки що невідомо, як швидко Getty Images планує видалити вже завантажені зображення та чи зможе ідентифікувати й вилучати їх у майбутньому. Компанія оголосила про намір інтегрувати «розумні» фільтри, але поки що пропонує саме пильним користувачам відстежувати потенційно неприйнятний контент.

Раніше американець Джейсон Аллен, який є очільником компанії Incarnate Games, посів перше місце у конкурсі образотворчого мистецтва в Колорадо. Він презентував картину, створену штучним інтелектом  Midjourney.

Коменти