Лінгвісти з Університету Осло разом з фахівцями зі штучного інтелекту визначили основні риси так званого Fakespeak — мови фейкових новин. Дослідники зазначають, що їхня мета — поліпшити інструменти перевірки інформації.

Матеріалом для дослідження став кейс журналіста New York Times Джейсона Блера, якого в 2003 році викрили у фабрикації фактів, використаних ним у статтях про американських військовослужбовців під час війни в Іраку. Журналіст намагався змалювати війну якомога позитивніше і представити військових героями. Вчені проаналізували фальшиві тексти, порівнявши їх із добіркою статей про реальні факти авторства Блера.

Дослідними виявили кілька значущих відмінностей. Так, у фейках стиль значно неформальніший, а інформація представлена із меншою щільністю. У правдивих текстах частіше використовуються іменники і довгі слова з багатьох складів. У фейках частіше  використовуються дієслова теперішнього часу, велика кількість займенників, прикметників і лексики з емоційним забарвленням. Водночас у фейкових статтях менша кількість метафор.

Дослідники зазначають, що вивчення мови фейків триває. Воно є потужним інструментом для боротьби з фейками в інтернеті.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що влада Пекіна зобов’язала водіїв автобусів далекого прямування постійно носити електронні браслети-розпізнавачі емоцій. Гаджети мають моніторити душевний стан водіїв.

Коменти