Інтернет гуде: засновник компаній Tesla та SpaceХ Ілон Маск опублікував низку твітів з власним баченням того, яким має бути мирне врегулювання між росією та Україною. От лишень пропозиції і аргументація в нього вельми своєрідні — такою мірою, що це викликало бурхливу реакцію політиків, діячів культури й селебрітіс, не кажучи вже про пересічних українців.

Маск запропонував користувачам проголосувати (так чи ні) за такі варіанти врегулювання конфлікту:

Провести вибори в анексованих Росією регіонах під наглядом ООН. Росія йде, якщо це буде воля народу.

– Крим формально входить до складу Росії, як це було з 1783 (до «помилки» Хрущова).

– Гарантується водопостачання Криму.

– Україна залишається нейтральною.

Водночас Маск додав, що сценарій ядерної війни вважає малоймовірним.

Далі він вирішив розвинути власні думки.

 Росія проводить мобілізацію… Смерті з обох боків будуть величезними. Населення Росії втричі перевищує населення України, тому перемога України у тотальній війні є малоймовірною. Якщо ви переймаєтеся народом України, шукайте мир.

Ілон Маск

Інтернет-спільнота поки що не може дійти єдиного висновку щодо причин того, що мільярдер раптом заговорив тезами з Russia Today. Хтось вважає, що акаунт Маска зламали, хтось – що Маск перебував у зміненому стані свідомості. Але реакція світової спільности не забарилася.

Найстриманіше відреагував на “план врегулювання” від Маска президент України Володимир Зеленський, поцікавившись в аудиторії, який Маск їй подобається більше: той, що підтримує Україну, чи той, що росію.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк запропонував Маскові свій варіант розвитку подій.

Україна звільняє свої території. Включно з анексованим Кримом. Росія проходить демілітаризацію та обов’язкову денуклеаризацію і більше не може загрожувати іншим. Військові злочинці зазнають міжнародного трибуналу.

Михайло Подоляк

Екс-посол України в Німеччині Андрій Мельник був менш стриманим, пообіцявши, що відтепер українці ніколи не купуватимуть “довбане сміття від “Тесла”.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулєба відповів жорстко, але в межах пристойності.

Ті, хто пропонує Україні відмовитися від її людей та землі — нібито щоб не зачіпати ображене его Путіна чи врятувати Україну від страждань — не мають прикривати словом “мир” слова “Нехай росіяни вб’ють та зґвалтують ще тисячі невинних українців і захоплять ще більше територій.

Дмитро Кулеба

Старший політичний радник Гельсінської комісії США Пол Массаро запропонував власний варіант розвитку подій: Україна звільняє всю свою суверенну територію, Росія деколонізується, демілітаризується та розпадається.

Представник України в ООН Сергій Кислиця був саркастичним.

Наступного разу, коли мені потрібен буде сантехнік, я зателефоную Маску. Він не займається сантехнікою?! Тоді в чому справа, чому він просторікує про міжнародні відносини та внутрішнє право?

Сергій Кислиця

П’ятий президент України Петро Порошенко зазначив, що російська пропаганда діє навіть на найсвітліші уми.

А найлаконічніше відреагувала українська письменниця Оксана Забужко.

Коменти