Проти компаній Apple та Amazon в США було подано антимонопольний позов. Виробників обвинувачують у змові з метою завищення цін на iPhone та iPad. Про це повідомляє агентство Reuters.

В позові вказується, що Amazon на прохання Apple вилучила зі свого маркетплейсу акаунти практично всіх продавців iPhone та iPad. Як наслідок, продукція Apple на Amazon подорожчала  приблизно на 10%. Крім того, з маркетплейсу прибрали всі пропозиції придбати iPhone та iPad зі знижками.

За твердженням позивачів, ця цінова політика ґрунтується на угоді між Apple та Amazon, яку було укладено в 2019 році. Тоді Apple знизила для Amazon закупівельну вартість своєї продукції на 10% замість видалення з платформи сумнівних продавців.

Як наслідок, із 600 магазинів, що пропонували «яблучні» гаджети, залишилося сім. За ствердженням позивачів, всі вони афілійовані з Amazon.

Головним позивачем є людина на ім’я Стівен Флойд. Він пропонує приєднатися до позову всім американцям, що придбали нові моделі iPhone та iPad на Amazon, починаючи з 2019 року. Позивач вимагає відшкодування збитків у потрійному розмірі.

Раніше ми повідомляли, що Apple Inc. почала виробництво свого нового iPhone 14 в Індії.

Коменти