Не встиг Ілон Маск розбанити «довічно» забаненого в соцмережі Дональда Трампа, як навколо колишнього президента США вибухнув скандал. Так, ЗМІ стало відомо, що три роки тому Трамп, який обіймав тоді президентську посаду, розміщував у своєму Twitter секретні фото.

Видання NPR  повідомляє, що отримало оригінал засекреченого супутникового зображення підірваної ракети в Ірані від Національного агентства геопросторової розвідки у відповідь на запит відповідно до Закону про свободу інформації. Журналісти  стверджують, що після консультацій із Пентагоном отримали дозвіл на публікацію, проте окремі деталі зображення відредаговано з питань конфіденційності.

Водночас Трамп оприлюднив це зображення в своєму мікроблозі без редагування, фактично виставивши напривселюд конфіденційну розвідувальну інформацію.

Негайно після публікації Трампа, експертами було визначено, що фото зроблене секретним космічним супутником USA 224. Це зображення Трампу показали під час одного зі щоденних брифінгів найвищих радників нацбезпеки. Тоді, як заявив один із чиновників колишньої адміністрації Трампа, той попросив залишити йому світлину, а менше ніж за годину розповсюдив її у Twitter. Фахівці з безпеки зазначають, що це був чудовий подарунок вічним стратегічним супротивникам США, Росії і Ірану.

Коменти