Дві жінки подали  позов до федерального суду у Сан-Франциско на корпорацію Apple. Вони заявляють, що пристрої компанії під назвою AirTag буцімто давали змогу їхнім колишнім відстежувати їх та тероризувати. Про це  повідомляє Bloomberg.

Гаджет від «яблучної» компанії під назвою AirTag завбільшки з монету. Його можна закріплювати на особистих речах, наприклад, на сумках чи гаманцях, щоби потім легко знайти їх. Втім, як виявляється, цим можливості використання гаджету не обмежуються. Його також можна  перетворити на «маячок»-шпигуна.

Так, одна з жінок стверджує, що її колишній прикріпив AirTag до її автівки. Завдяки цьому він дізнався, куди переїхала постраждала. Інша заявниця скаржиться, що гаджет її екс-коханий підкинув до рюкзака її дитини, щоби відстежувати переміщення своєї колишньої другої половинки.

Також вже відомо про вбивство, до якого почасти причетний AirTag. В штаті Огайо ревнивий коханець за його допомогою вистежив жінку і застрелив її.

Іронія полягає в тому, що сама Apple, запускаючи пристрій в квітні минулого року, позиціонувала його як «захист від сталкерів». AirTag здатний продукувати звукові сповіщення, сповіщаючи власників iPhone та MacBook, про наявність AirTag у радіусі дії Bluetooth (приблизно 9 метрів).

Зараз компанію звинувачують в недбалості, яка спричинилася до запуску у виробництво небезпечного пристрою. Постраждалі вимагають грошової компенсації.

Коменти