Міжнародна група дослідників презентувала унікальну батарею  з натрій-сірчаним електролітом. Вона є дешевою, ефективною і екологічно безпечною.

Про це пише видання New Atlas.

Розробники з різних країн вже понад пів століття намагаються створити ефективні акумулятори з так званої «розплавленої солі». Традиційно як електроліт використовувався натрій-сульфур (Na2S), а потім електроди примушували нагріватися, щоби речовина залишалася в рідкому стані.

«Сольовим» батареям аж дотепер не вдавалося знайти комерційного застосування через їхню низьку місткість, а також через те, що вони не є довговічними. Водночас такі батареї є дешевими, оскільки сировина для них може без зайвих витрати видобуватися з морської води.

Команда китайських та австралійських дослідників, очолювана доктором Шеньлунь Чжао з Університету Сіднея презентували новий тип батареї, що залишається ефективним навіть за кімнатної температури. Використавши електроди на основі  вуглецю та піроліз, процес термічного розкладання елементів, вони підвищили ефективність батареї та її довговічність.

Батарейки-«таблетки» мають місткість 1017 мАг. Це вчетверо перевищує ємність аналогічних літій-іонних структур. Крім того, вони є довговічними і навіть після тисячі циклів заряджання й розряджання зберігають приблизно половину місткості.

За словами дослідників, це є істотним проривом у розвитку відновлювальних джерел енергії.

Раніше ми повідомляли, що японський виробник електронного обладнання Oki Electric Industry представив свою нову розробку — завод, який практично не споживає енергії.

Коменти