Як маленька програма створює великі проблеми мобільним операторам по всьому світу. Я вирішив зібрати разом цікаві факти, історію створення та опис WhatsApp. Мобільного месенджера з найбільшою аудиторією в світі.

10 интересных фактов о whatsapp

Що таке WhatsApp

Це програма для заміни звичайних sms-повідомлень. Для реєстрації в системі використовується номер вашого телефону. Після реєстрації ви можете відправляти повідомлення всім абонентам з вашої телефонної книги безкоштовно і в будь-якій кількості. У повідомленнях можна відправляти короткі відео, аудіозаписи й фотографії.

Також можна створювати групові чати до 50 осіб. Відправлені в такі чати повідомлення отримають всі його учасники. Раніше програма була платною: при установці на iPhone потрібно було купити програму за 0.99 $, для Android вартість користування — 0.99 $ в рік, після покупки месенджера фейсбуком користування стало безкоштовним.

До 2013 року користування програмою також було повністю безкоштовним. Втім, долар на рік це теж не гроші, тому можна вважати, що вацап залишався безкоштовним.

Оплата проводиться тільки за використаний інтернет-трафік. У багатьох операторів зараз є пакетні варіанти інтернету з щоденною абонплатою. Так за 3-5 $ в місяць ви отримуєте безлімітний мобільний інтернет. Нехай він і працює на вкрай сумних швидкостях, але для передачі текстових повідомлень більше і не потрібно. За день активного листування в Whatsapp дуже складно вийти за межі 1 мб.

Якщо ж вам вдалося, то ось вам антиспамерський котик:

голубиная почта

Історія й безпека

Історія вацапу почалася 2009-го. Тоді Брайан Ектон і Ян Кум після 20 років роботи в Yahoo шукали чим би зайнятися й вирішили відкрити власну справу. Ідея була вдалою: всього за рік їхній продукт обігнав Blackberry Messenger. Далі більше: позаду залишилися iMessage і Facebook Messenger.

wahatsapp як кум из Украины

Технічно Whatsapp працює за протоколом XMPP (в минулому Jabber). На початку повідомлення передавалися через незахищені канали простим текстом. Теоретично будь-які повідомлення можна було відстежити й прочитати. На рівні оператора, провайдера або кейлоггера на роутері. З травня 2012 року цю діру закрили й з того часу повідомлення шифруються.

Ц вересні 2012-го фахівці з безпеки з німецького THE-H знайшли ще одну вразливість, через яку можна зламати будь-якого користувача Whatsapp. Через кілька днів проблему полагодили і випустили апдейт.

После доставки повідомлення на телефон адресата вони видаляються з серверів і більше ніде не зберігаються. Починаючи з версії 2.10.1 копії повідомлень можна зберігати в iCloud.

Як студент WhatsApp зламав

Тиждень тому голландський студент і розробник Adium Тейс Алькемейд (Thijs Alkemade) написав у своєму блозі, що йому вдалося знайти нову уразливість в WhatsApp. Завдяки тому, що для шифрування переданих і прийнятих повідомлень використовується одна і та ж фраза, всі шифровані повідомлення WhatsApp тепер можна читати, відстежуючи їхню передачу. Наприклад, в публічній точці доступу wi-fi.

Автор знахідки пропатчив рідні додатки на Android і Nokia S40.

голландский студент взломал whatsapp

Переваги

Головний плюс, який колись дозволив обігнати Blackberry — кросплатформовість. Популярний і зручний iMessage можна використовувати тільки на додатках iOS, а вацап — на будь-яких платформах. Він працює на всіх сучасних і застарілих мобільних осях: iOS, Android, Nokia S40, Windows Mobile, Blackberry, Symbian. Навіть Bada.

Звичайне смс обмежується 70 символами для кирилиці або 160 для латинки. У вацапу немає жодних обмежень на розмір повідомлення.

Недоліки

Великий мінус: у програми немає декстопного варіанту. Тобто WhatsApp залишається виключно мобільним додатком. Одна справа листуватися повідомленнями в дорозі, а зовсім інша — відволікатися від комп’ютера, щоб відповісти комусь на телефоні. З неясної причини це питання так і залишається невирішеним.

З цього приводу самі розробники говорять наступне: WhatsApp не підтримує на планшетних і стаціонарних комп’ютерах, а також інших Wi-Fi пристроях, і в найближчому майбутньому ми не плануємо змінювати ситуацію.

Друга проблема: безпека. Як я згадував раніше, час від часу з’являються нові дірки в безпеці передачі даних й існують доти, доки їх не залатають. З іншого боку, мобільні оператори і так зберігають всю переписку і за необхідності надають її куди потрібно. Так що 100% безпека поки нам тільки сниться.

Конкуренти

Їх безліч: Viber, Skype, Facebook Messenger, Telegram. iMessage. У кожного свої переваги: ​​вайбером можна користуватися як на мобільних, так і на комп’ютері, в скайпі й вайбером можна безкоштовно дзвонити (у вацапа така можливість з’явилась лише згодом), у Фейсбук немає обов’язкової прив’язки до мобільного номеру. Проте абонентська база в третину мільярда абонентів користується саме WhatsApp.

Недавно компанія Павла Дурова випустила додаток Telegram, який хоч і має свої переваги, але в основному повторює функціонал WhatsApp.

facebook messenger против whatsapp

Втім, більшість моїх знайомих не обмежується одним месенджером, а часто ставить всі доступні.

Боротьба мобільних операторів з Whatsapp

Велика популярність додатків створює серйозні проблеми зі сном у керівників мобільних операторів по всьому світу. Завдяки вацапу виручка операторів від смс може впасти на десятки мільярдів доларів.

Цікаві факти

  1. У серпні 2013 року щодня в WhatsApp передавалося 325 млн фотографій
  2. В цей же час кількість активних користувачів досягла 300 млн. людей
  3. Щодня в мережі відправляється 11 млрд, а приймається 20 млрд повідомлень. Прийнятих більше через те, що у повідомлення може бути кілька адресатів.
  4. Один із засновників, Ян Кум — виходець з Украіни
  5. Функція «Був онлайн» показує останній час, коли користувач був в мережі. На iPhone її можна вимкнути, на Android — ні.
  6. Якщо додатком не користуватися 60 днів і потім повторно активувати, ваш акаунт буде вважатися новим і особисті дані (фото і статус) знищаться
  7. В правилах зазначено, що за нецензурні, загрозливі, образливі матеріали ваш акаунт можуть заблокувати. Фактично, правила Whatsapp забороняють матюкатися або турбувати кого-небудь (sic!).
  8. За 10 місяців, з серпня 2012 до червня 2013 кількість повідомлень, що пересилаються в WA, збільшилася з 10 до 27 млрд повідомлень.
  9. Неможливо точно дізнатися, чи заблокував вас якийсь контакт. Ваші повідомлення йому будуть позначатися однією галочкою (доставлено на сервер) і ви не побачите його статусу онлайн. Але це може бути і з інших причин (користувач не в мережі або вимкнув онлайн статус).

Висновки

Сьогодні Whatsapp один з найпопулярніших мобільних додатків в світі. І це цілком виправдано. Незважаючи на багато недоліків, це один з кращих засобів для спілкування. Чи потрібно ставити і користуватися? Обов’язково.

На десерт

Давайте уявимо, яким би був на вигляд світ без цих наших з вами мобільних :)

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти

Юлия

Назар такая ситуация.заблокирувала и удалила.одного гражданина с заграницы.Потом по номеру установила и разблокирувала.Он это увидет.Я вижу что был в сети.А меня увидет что разблокирувала?

Виктория

Помогите заблокировать.дала свой второй номер другому человеку. Необходимо удалить его аккаунт

Валя

Как так может случиться ,что смспросмотрена в 9 :17 ,а в сети 9:15?пожалуйста Ответьте

Инга

Подскажите пожалуйста, отправляла смс через ватсап, оно сразу не ушло, был восклицательный знак, я копировала и еще раз повторила , через несколько дней это сообщение дошло, возможно ли это … P,s человек находился далеко, в другом городе

Максим

Нужен взлом ватцапа срочно, помогите!

Максим

И скажите серьёзно возможно ли это?

Лейла

Здравствуйте. У меня такая проблема меня обвинили что я прислала смски с ненужными комментариями,но я их не посылала и неписала. Но другой абонент прислал скрин там мой номер и аватарка. Но я не писала. Что мне делать если возможность доказать и выяснить как и кто это так меня подставил. Очень прощу помагите умоляю

Назар Токарь

Прислать вместо вас могут что угодно. Узнать, кто — невозможно.

Валентин

Пожалуйста помогите!!! Жена изменяет, но предъявить ничего не могу без доказательств. А телефон на блокировке всегда, с кем то общается в ватсапе. Возможно ли взломать ее переписку?

Марина

@Оксана, да,возможно,если просто переслать любое другое сообщение геолокации,то есть будет отображаться как будто это Вы только что отправили

наталья

хочу просмотреть вацап мужа, знаю что с кемто переписывается, последний месяц. Спасибо.

Назар Токарь

@наталья, поздравляю.

Сергей

Всем доброго дня . Хотелось бы получит помощь. Жена изменяет, не могу поймать ее никак. Хотел бы почитать ее переписке в Wats App

Назар Токарь

@Сергей, зачем жить с бабой, которой не доверяешь?

Шалкар

Добрый день! Помогите пожалуйста взломать вацап!

Назар Токарь

@Шалкар, конечно, с радостью. Приезжайте в ближайшее отделение помилиции и вам там все взломают.

Татьяна

Помогите взломать вотсапп

Назар Токарь

Пришлите вашу симкарту и 750€, готов помочь.

Оксана

На моём Андроиде закончился срок действия ватсапа, он требовал обновления. Но была еще проблема, я не могла войти в гугл плей. Пока решила проблему с гугл плей, прошло около трёх-четырёх дней. Обновила ватсап, но он не открывается и пишет:”Не удалось подтвердить данный номер. Возможно, что вы уже зарегистрировали этот номер в Watsapp на другом телефоне.” И требует подтвердить это. Как такое может быть??? Кто то сейчас пользуется моим ватсапом, пишет моим друзьям, но номер карточки мой и карточка у меня! Как он мог без подтверждения открыть ватсап на другом телефоне. И главный вопрос – как вернуть мне мой ватсап, как это исправить??? ПОЖАЛУЙСТА!!! ПОМОГИТЕ!!!!

Виталий

Помогите взломать whatsup на айфоне удаленно

Жанибек

@Виталий, Взлом Whatsapp и ВК и ОК
E-Mail : [email protected]
Whatsapp : +79683700614

Салеха

Здравствуйте, помогите , пожалуйста взломать ватсап мужа, очень прошу

Назар Токарь

@Салеха, всегда мечтал этим заняться.

Оксана

Здравствуйте!
Подскажите,возможна ли такая ситуация,когда человек отправляет через Ватс Апп данные геолокации одного города? а сам при этом находится в другом городе?

сергеич

Доброго дня. Мне нужна ваша помощь по возможности отследить переписку двух абонентов. В долгу не останусь

Анна

Здравствуйте! Разбился телефон Sony experia z1, экран touchscrin не работает. Я вижу, что мне приходят сообщения Whatsapp, но прочитать никак не могу, не могу разблокировать экран из-за повреждения. Вопрос: можно ли как-нибудь прочитать сообщения Whatsapp на компьютере с такого телефона? Спасибо за ответ.

Игорь

@Анна, можно, web.whatsapp.com

Галина

Доброго дня,сама долго искала и удачно посоветовали хорошего программиста … Взломал мне страничку супруга без проблем и в кротчайший срок. Я уверена эта тема многим интерессна. Обращайтесь к нему он поможет.

Назар Токарь

Просто оставил комент на память. Ссылку конечно снёс. Хватит заниматься ерундой.

Alexandr

Один человек задолбал меня тем что постоянно добавляет меня на канал свой сколько бы не удалялся.Как быть?Как заблокировать?Или что просто побить его чтоль?

Назар Токарь

@Alexandr, второй вариант как-то понадёжнее кажется, нет?

Анна

еще вопрос. насколько я поняла, своровать переписку можно установив специальное приложение на телефон интересующего субъекта. могли ли установить такое приложение удаленно?

Назар Токарь

@Анна, нет, никогда ничего без вашего ведома не делается.

Анна

@Назар Токарь, спасибо. а как я могу проверить, не установлено ли у меня такое приложение? и как вообще защитить себя от вмешательств со стороны любопытных граждан?

Назар Токарь

@Анна, не ставить непроверенных программ, не давать никому телефон, поставить на него надёжный пароль. Ставить программы только из Google Play.

Анна

скажите, реально ли взломать чужую переписку с вотсапа? мне не нужно, я боюсь, что меня могли взломать(…

Назар Токарь

@Анна, да, возможно. Я помог?

Анна

@Назар Токарь, да, помогли. спасибо. хотя это очень печально.

Анна

скажите, реально ли взломать чужую переписку с вотсапа? мне не нужно, я боюсь, что меня могли взломать(…

ольга

скажите пожалуйста, а в Whatsapp можно совершать звонить?

Назар Токарь

@ольга, да, почитайте об этом свежий пост.

ольга

@Назар Токарь, а где этот новый пост?

Назар Токарь

@ольга, в блоге, который вы сейчас читаете.

денис

Помогите пожауйста нужно прочитать переписку жены очень прошу о помощи

Назар Токарь

@денис, хорошо, что вам надо там найти?

денис

@Назар Токарь, мне кажется что она мне изменяет! но не удостоверившись я не могу принять других мер

денис

@Назар Токарь, сообщения с Whatsapp

Вика

Помогите пожауйста нужно прочитать переписку мужа он изменяет а доказательств нету переписку стирает очень прошу о помощи

Светлана

@Вика, я искала помощь в интернете, нужно была перехватить переписку мужа и прочитать, я обращалась к … Мне предоставили переписку с Whats App за 180 дней.

Назар Токарь

@Светлана, решил оставить один из десятков таких вбросов со своим комментарием. Дорогие “светланы”, “валеры” и другие говнюки… Все ваши попытки разводить кого-либо на деньги в моем блоге успешно отправляются в корзину, где вам и место.

aida

Юля, ты мужа перепрошить хочешь? Багов много?

Юля

Помогите взломать мужа очень срочно

Назар Токарь

@Юля, а может, проще развестись?

Алихан

на windows можно использовать вацап, установить андроид эмулятор BlueStacks и андроид на компе.