Минуло вже більше року після запуску Telegram — мобільного месенджера від Павла Дурова. У лютому 2014 го програма пройшла перший пік популярності, запропонувавши заміну WhatsApp і Viber, а заодно прославившись своїм «плавним» інтерфейсом. Але про все по порядку.

Сьогодні Telegram працює на iOS, Android, Windows Phone, Win, Mac OS і Linux, а також у вигляді веб-версії. За статистикою з інтернетів, в березні 2014 го у Телеграма було 35 млн активних користувачів проти 550 у WhatsApp.

З кінця минулого року телеграм запустив функцію секретного чату — повідомлення будуть існувати тільки вказаний в налаштуванні час (від секунд до кількох днів). Після зазначеного інтервалу повідомлення безслідно видалються.

В Телеграмі можна передавати файли розміром до 1Гб, створювати мультічати з кількістю учасників до 100 чоловік.

Безпека

Розробники роблять все можливе, щоб зробити Telegram найбільш безпечним і надійним з месенджерів. На початку березня закінчився тримісячний конкурс на пошук вразливостей з призовим фондом 200к $. Мета — розкрити листування братів Дурових і знайти в повідомленні адресу електропошти, на яку відправити відповідь. Переможець досяг успіху тільки частково: він знайшов уразливість в безпеці чатів, але не зміг прочитати вміст листування.

Telegram знає про вас все: номер телефону, контакти, смс повідомлення, місце розташування, з ким і коли ви спілкуєтеся. Тобто Telegram — швидкий, зручний, але анітрохи не приватний чат.

Таким був вердикт і переможець отримав половину призового фонду.

Швидкість роботи

Це одна з переваг, яким пишаються розробники. Програма працює дійсно швидко. Дані зберігаються в хмарному хостингу, а сервери знаходяться в різних країнах. Це забезпечує швидкий доступ до інформації.

Плавний інтерфейс

Telegram відрізняється «м’яким» дизайном. Анімація без ривків, працювати з софтом дуже приємно.

Щоб прибрати відкрите на весь екран зображення, досить потягнути його пальцем вгору. Щоб закрити таке фото в мобільному твітері, доводиться натискати на фотографії і якщо випадково потягнути, то доведеться натискати знову.

Це дійсно приємно, спробуйте.

интерфейс Telegram

Гуглити фото не виходячи з програми

Щоб надіслати фото, необов’язково зберігати його і потім надсилати атачем. У Телеграма можна гуглити фото, не виходячи з програми, а потім відправляти знайдені файли в чат без збереження на девайсі.

Другий спосіб для Telegram на комп’ютері: скопіювати повідомлення в вікні браузера і вставити його при наборі повідомлення. Цей спосіб часом економить багато часу.

телеграм добавить изображение

Фотографія автоматично завантажиться в чат. Ну а з кінця літа в телеграм-чати можна завантажувати і анімовані файли (gif).

Нагороди

На початку літа Telegram отримав нагороду Europas Awards як найдинамічніший стартап року. Дуров виїхав з Росії і на премії тонко про це згадали:

Створений в Петербурзі, телеграм продовжує розроблятися «на борту літака». Програма завоювала 35 млн користувачів за кілька місяців.

Популярність

Після покупки WhatsApp Фейсбук багато користувачів задумалося про зміну месенджера на більш інший, благо вибір є. Лютий цього року показав, як швидко можуть змінюватися лідери. За короткий час телеграм став топовим додатком в Чилі, Мексиці, Італії, Іспанії, Німеччині, Нідерландах, на Близькому Сході.

Оказалось, що навіть такі гіганти як WhatsApp, можуть за місяць здати свої позиції новачкам.

карта популярности Telegram

Плани на майбутнє

Павло Дуров ставить великі завдання. Додаток Telegram має стати не просто чатиком з тисячами котиків, які отримують 100 осіб одночасно. Ось що сам Павло пише з цього приводу:

Якщо експеримент з протоколом MTProto виявиться успішним, то почнеться обростання програми незамінними фичами. Прийдешні соціальні функції — це використання соціального графа телефонних записників, а з соціальними мережами вони не пов’язані.

Можливо, це буде крос-платформна записна книжка з контактами і можливістю спілкування і передачі файлів. В такому випадку, не здивуюся, якщо наступним кроком після Telegram буде розробка поштового сервісу від Дурова.

Від себе

До речі, зауважив, що сайту Телеграма належної уваги не приділяється. Наприклад, фотографії девайсів і ноутбуків на стартовій сторінці збережені в png і не оптимізовані. Три зображення вагою в 1120 КБ шляхом простого стиснення можна зменшити до 316 Кб (на 70%). І це без втрати якості.

Коменти

Soonya

Люблю користуватись телеграмом, в ньому немає нічого лишнього, швидкий та зручний. Дякую за статтю.

Степан

Чи є можливість дізнатися номер користувача, який є в спільному чаті, но при цьому його немає в моїх контактах?))

Назар Токар

Ні, немає. Хіба спитати.

Анна

Сколько версий одного аккаунта телеграмма (на разных ПК) может быть открыто одновременно ?

Назар Токар

Скільки завгодно.

ashraf

Пожалуйста подскажите как можно убрать спам с телеграмма?

Назар Токарь

@ashraf, бокировать отправителей. Я получал спам наверное раза два за год.

ashraf

@Назар Токарь, спам пройдет? Или что-то надо сделать?

Aristotil Constantin

Пользуюсь телегой на линуксе через онлайн телеграм,всем доволен,никаких номеров он не показывает а ай пи через тор шифруется,у меня один вопрос,как создать чат на 3х и более участников?

Назар Токарь

@Aristotil Constantin, создать группу и добавить в неё людей из контактов.

Сергей

Здравствуйте. Скажите пожалуйста. Как сделать так, чтобы в приложении telegramm чтоб мой номер не был виден???

Юлия

Помогите! Скачиваю книги для iBooks в формате ePub как обычно, но после установки Телерамм книги предлагается открыть в нем. Что включить, чтобы iBooks снова стал активным?

Fantomas

Тот факт, что нету функции удалить всю переписку целиком – уже напрягает!
Приходиться нажимать на каждое сообщение.
Вопрос про IP адреса это серьезная тема.
Если они не хранятся на уровне скриптов, то однозначно будут храниться на уровне серверов.
Таким сливки почему бы и не собирать на всякий случай.

oashnic

@Fantomas, Всю переписку можно удалить целиком. На компьютере это делается в профиле человека, на Android в чате на 3 точки нажать надо.

дима

Вот я никак не пойму безопасный чат или нет и на скока % у меня вопрос вот переписки безопасн а ip адрес можно вычислить ,отследить сигнал?

Оксана Ромеро

Паша оригинальный вообще… Придумывает каждый раз что-то лучшее…

Владимир Редин

Паша лучший вообще… Придумывает каждый раз что-то оригинальное…

Ксения

Вы там секретной информацией что ли, обмениваетесь ? Что такого секретного, что может заинтересовать кгб, может писать хороший человек, честно зарабатывающий деньги и честно живущий, никого не грабящий?

Loco

Безопасность данных – пустой звук.
На этой аксиоме я остановлюсь, пожалуй.

Назар Токарь

Да и ясно, что если инфа есть у более чем одного человека, то она уже в руках evil kgb. Другое дело, что делиться инфой с kgb или с зашифрованными серверами в Голландии — выбор хоть какой-то.