Комісія з міжнародної торгівлі США (ITC) заявляє, що смартгодинник Apple Watch є порушенням патенту компанії AliveCor на електрокардіограму. Про це повідомляє 9To5Mac. Як наслідок, продаж гаджету в США може опинитися під забороною.

Патентне протистояння  Apple з медичною компанією AliveCor розпочалося ще минулого року. Медична фірма обвинувачує Apple у порушенні патентів, що пов’язані з процедурою проведення ЕКГ.

Після вердикту комісії з міжнародної торгівлі під заборону можуть потрапити Apple Watch Series 8 або Apple Watch Ultra. Обидві ці моделі мають датчики ЕКГ.

Після того, як щойно з’явився годинник Apple Watch, у 2015 році компанія AliveCor створила спеціальний ремінець для Apple Watch. В нього були вбудовані датчики ЕКГ. Компанія поділилася технологією з «яблучною» корпорацією зі сподіванням на подальше партнерство. Втім, стосунки не склалися і в 2018 році Apple презентувала Apple Watch Series 4 з власним датчиком ЕКГ. Його було вбудовано просто в годинник.

В 2021 році AliveCor заявила, що в неї просто вкрали технологію. Компанія звернулася до ITC з вимогою заборонити продаж Apple Watch на території Сполучених Штатів. Своєю чергою Apple попросила визнати патенти AliveCor недійсними.

Арбітром у суперечці виступить американський президент Джо Байден. Він має впродовж 60 днів вирішити, чи Apple і справді порушила патенти AliveCor.

Нагадаємо, вже наступного року Apple буде зобов’язана дозволити встановлювати на свої гаджети застосунки зі сторонніх магазинів.

Коменти