Що таке Viber

Viber (вайбер, вібер, вібра) — це мобільний додаток, що дозволяє дзвонити і відправляти текстові повідомлення іншим користувачам цього месенджера безкоштовно. Користуватися ним можна через wifi або мобільний інтернет. Вайбер відрізняється досить високою якістю звуку. Ніяких обмежень на кількість відправлених або отриманих повідомлень, а також на тривалість розмов немає.

Оплата, як зазвичай, може проводитися хіба що за використання мобільного інтернету або платних дзвінків.

Трохи історії

Вайбер почав свою історію 2 грудня 2010-го року, його заснували ізраїльтяни Тальмон Марко і Ігор Магазіннік. Перша версія програми працювала тільки на iPhone і мала обмеження в 50 тис. користувачів. У січні 2014-го вайбер був куплений японською компанією Rakuten за 900 млн доларів.

Порівняйте з 19 млрд, які заплатив Facebook за WhatsApp цього ж року і здивуйтесь, як це зробили ми.

В початку 2014-го Viber мав 300 млн активних користувачів.

viber на компьютере

Хто розробляє Viber

До 2014 року Viber розробляли в Мінську, Бресті і на Кіпрі. Де зараз — невідомо, але ймовірно, що в Японії. У всякому разі, мінський офіс вайбера на Foursquare позначено як закритий.

viber на foursquare

На яких платформах працює

Це легко дізнатися. Якщо у вас Android, iPhone, Blackberry, Windows Phone, Nokia або Bada (сумна операційна система від Самсунга), то впевнено можна сказати, що вайбер у вас працюватиме. Крім того, можна користуватися програмою на комп’ютері під MAC або Windows.

Завантажити всі версії програми можна на офіційному сайті.

Як користуватися Вайбером?

Робота з програмою до непристойності проста: акаунт прив’язується до вашого мобільного телефону. При реєстрації ви вказуєте ваш номер, отримуєте на нього смс з кодом підтвердження і після цього акаунт активується. У списку контактів програми ви побачите список людей з вашої телефонної книги, хто теж користується вайбером, а також всіх інших в загальному списку, кому можна зателефонувати через ViberOut.

Якщо ви встановите Viber на комп’ютер, то повідомлення будуть приходити як на нього, так і на телефон.

как пользоваться viber

До речі, читайте нас в твітері, щоб першими отримувати свіжі поради по WhatsApp і Viber.

Чи є реклама в Viber

Раніше реклами не було. Як обіцяли розробники, «ніколи не буде», але з 2017 року в лівому нижньому куті відображається настирливий банер.

Де завантажити Viber українською чи російською

Ніколи не користуйтеся сторонніми сайтами, для цього є офіційна сторінка. Я вже написав, де можна скачати вайбер за прямими посиланнями, там я розмістив лінки на офіційні версії прямо на сайт розробників і пояснив, чому важливо використовувати тільки офіційні релізи.

Програма доступна 28 мовами і працює на всіх популярних девайсах.

Що таке Viber Out?

Viber Out — це послуга, яка дозволяє дзвонити з вайбера на звичайні міські та мобільні телефони в будь-якій країні. Послуга позиціонується як дуже дешева, але тарифи такі ж, як і на дзвінки в Skype. Дзвонити на мобільні і міські Viber дозволяє як з мобільних додатків, так і з програм для комп’ютера.

Для оплати Viber Out передбачена оплата через картки Visa, MasterCard, American Express або через систему Paypal.

Viber і Єгипет

Єгипетська влада не люблять програму з ізраїльським корінням і забороняє її використання своїм військовими, а заодно і членам їх сімей. Втім, місцеві сайти охоче діляться інструкціями, як обійти «захист».

Що таке стікери

Смішні (іноді ні) наклейки, за допомогою яких можна передавати емоції.

Тут я написав, як завантажити і користуватися стікерами для андроїда і для айфона.

Навіщо потрібні стікери? Наведу приклад: припустимо, ви хочете сказати: «Я абсолютно згоден з вашою заявою, що нам нема чого обговорювати. Більш того, такі критерії оцінки спілкування завжди притаманні тим індивідам, від яких навряд чи варто очікувати адекватної оцінки співрозмовника». Але замість цього ви посилаєте цього єнота (лисицю?):

стикеры в вайбере

Публічні чати в вайбері

Публічні чати з’явилися 24 листопада 2014-го. Це місце, куди один або кілька людей мають можливість писати коментарі та (на відміну від групового чату) читати це  можуть всі охочі. Читачі публічних чатів можуть бачити їх у своїй стрічці новин, але не можуть ні писати туди, ні редагувати.

Публічні чати — це аналоги твіттера на основі вайбера. Так, звучить дивно, виглядає так само:

публичный чат в вайбере

Для тих, хто не знає, що таке Instagram або Twitter, вайбер зробив такий ролик, який розповідає про «нові» фішки.

Порівняння з конкурентами

У цій таблиці можна легко порівняти Viber з основними конкурентами: WhatsApp, Telegram, Skype і Line.

Viber WhatsApp Telegram Line Skype
Безкоштовні чати + + + + +
Дзвінки + + + +
Дзвінки на звичайні телефони + +
Веб-версія + + +
Версія для мобільних + + + + +
Версія для комп’ютера + + + +
Оновлення 2015-08-17: додані посилання на статті про стікерах і де скачати вайбер.

2015-08-09: у скайпа тепер є веб-версія.

2015-07-25: до таблиці порівняння додано Skype.

2015-04-07, у WhatsApp з’явились дзвінки та веб-версія.

2019-04-10: додано дзвінки до Телеграма

В підсумку

Вайбер — хороша штука, яка розбавляє світ мобільних месенджерів. Відрізняється вельми страшними стікерами, непоганою якістю зв’язку і дзвінками. На цьому пропоную закінчити і приступити до перегляду сьогоднішнього ролика. Я знайшов ролик Matisyahu, в якому він поголився і заспівав прямо на мотоциклі. Ідея для ще одного стікера в вайбері.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Підтримайте Токар
50 грн.

10% середньостатистичної статті,
або ж пів дня роботи нашого сервера

Підтримати
Ось вона, нагода стати причетним до розвитку незалежних медіа!
Коменти
Владислава

Почему, если номера который присылает смс нет в телефонной книге, я не могу прочитать его смс? при нажатии на диалог выбрасывает с вайбера
Такое только на телефоне, в чем причина?

shukhrat

Здравствуйте! Я удалил Вайбер привязанный к одному номеру и снова поставил с привязкой на новый номер. Почему иногда я отображаюсь в сети Вайбер со старым номером?

Darya

Не могу зарегистрировать симку, такой viber уже существует как это не могу понять с номером уже 3года,.куда можно обратиться? ????

Роман

добрый день , я знаходжусь в роумінгу, мене заблокували вже другий раз за тиждень, ніби я шлю якійсь спами, як можна виправити ситуацію?це мій основний номер і Viber дуже потрібний

Назар Токар

Заблокували в групі чи взагалі акаунт? Перевірте надіслані і перереєструйте акаунт.

Ксюша

я была админом в группе всех удалила и нажала выйти и удалить , у меня группа исчезла, а вот удаленные участники видят прошлую переписку
, как удалить группу в данном случае?

Дмитрий

доброе утро. я установил вайбер на 2 мобильных телефона с операционками OS и винда. и на комп с виндой. и во всех 3 приложениях показывает разное время онлайн в сети (в одном показывает ОНЛАЙН, в другом был в сети 5 минут назад и в третьем 21 минуту назад был онлайн) чему верить?

Tatu

Добрый вечер! Если мой номер есть у другого абонента, а его номер я у себя удалила. Видит ли он меня в Viber?

Алексей

Добрый день!
Потерял симкарту, но на viber она осталась. Хотел уточнить возможно ли получать звонки и сообщения через viber in? Если да, то как? При вызове viber out высвечивается ли мой потерянный номер? Спасибо

Ольга

Недавно подключила новую симку. Оказалось, что на моем номере телефона зарегисрирован другой пользователь в Viber. Как это исправить?

Назар Токар

Це нормально, просто пройдуть реєстрацію на своєму телефоні і у вас з’явиться новий акаунт з цим номером.

Назар

Привіт Назар. Підкажи будь ласка. Планую встановити viber на iPhone. Хочу щоб мої контакти НЕ ОТРИМАЛИ повідомлення ”абонент присоединился к viber на iphone” як це зробити? Щиро вдячний наперед.

Назар Токар

Це можна зробити хіба що якщо не надавати доступ до контактів програмі.

Назар

Так, але до того як я доберуся до налаштувань программа вже установиться і повідомлення відправиться. А якшо я встановлю спочатку программу на телефон а потім добавлю контакти?

Мери

Здравствуйте вы не скажете почему показывает не всети если постаянно включено интернет????

Ирина

Добрый день. Подскажите максимальное количество людей в одной группе. Очень нужна
та информация.

Наталия

Добрый вечер. Скажите есть у вайбера функция видеть время просмотреного моего смс. Спасибо.

Назар Токар

Ні, немає.

Artem

Подскажите плз…такая вот тема я в вайбере отправил сообщение девушке, в ответ мне пришло смс но она его не писала и не видела…а его написала жена но она незнакома с ней и тел нет той девушки…как это вазможно???

Александр

Пролема такая. Есть люди, у которых в моем списке контактов вайбер точно есть. И они даже присылают мне сообщения, но отображаются они как не зарегистрированные в вайбере. Как решить эту проблему.

Эмомали

Помогите пж у меня собш не отправляется? Что сделать ?

Андрей

Добрый день! Вайбер ни стого ни с сего начал показывать “В сети … минут назад” вместо постоянного статуса “В сети”, как раньше. Многие мои контакты звонят, и спрашивают, почему я не в сети, хотя настройки ни какие не менял, подключение к моб. интернету и вайфаю постоянное. Из программы не выхожу (висит в открытых). Когда кто-то напишет сообщение, оно приходит и статус “в Сети” появляется, но потом опять через пару секунд возвращается на “В сети … минут назад”.
Телефон айфон 7. Может в нем какие-то настройки надо поменять? Или это всетаки в Вайбере проблема?

Татьяна

если я нахожусь вне дома и мне звонят и пушут на вайбер, будут ли эти звонки отображаться в вайбере на компьютере,который находится дома?

Назар Токар

Якщо він увімкнений, то звичайно будуть.

Юля

Здравствуйте, с телефона удалили вайбер и заново переустановили… Там появились в сообщениях созданые группы в группах по несколько контактов, но при этом половину из этих контактов нет вообще в телефоной книге… Как такое возможно?подскажите пожалуйста

Алиса

Как узнать в сети ли сейчас абонент в Вайбере или нет ? Он просто закрыт от всех

Татьяна

Добрый день,отправляю сообщение по viber -пишет,что я в роуминге, а это не так. В телефоне 2 симки,сообщение пишу с номера, по которому viber зарегистрирован- мтс Украина,нахожусь в Украине,и кому отправляю сообщение тоже номер мтс Украина и тоже в Украине. Вторая симка мтс росс. Прошу помощи…заранее благодарю

Егор

Добрый день.. Скажите периодически вайбер пишет то онлайн то время на хождение в сети. Допустим 4.20. Хотя интернет не отключили и телефон не трогали. В вайбер не заходили.. Что такое может быть.?

катя

добрый день.Подскажите,пожалуйста,вайбер обновился на андроиде и теперь отправленные мною сообщения приходят не тому человеку,которому я их отправляю.как это исправить?

Гостья

Здравствуйте! Скажите пожалуйста, если в телефоне стоит , например , сим-карта КИЕВСТАР, (ею пользуюсь)можно ли вайбер зарегестрировать на ЛАЙФ? Без вставки в телефон. ?!

Кристина

Если я нашла человека на Вайбере и добавила его себе в список, он это видит?

Лука

Здравствуйте!
Подскажите пожалуйста,если человек был не в сети с 1.12.16, а сегодня я увидел,что он заходил в 1:46,хотя он говорит,что не заходил.Может ли viber сам подключиться и выйти?

Таня

Здраствуйте скажите пожалуйста у меня в вайбере пришел несколько пустие групи на паблик акаунт что это??

Наталья

Добрый день. Подскажите, пожалуйста, как убрать скрепку с контакта, чат с которым у меня постоянно стоит на первом месте – для того, чтобы он был наравне со всеми?:)

Natali

Подскажите, пожалуйста, если я позвонила человеку в вайбере, а у него мой номер не записан в телефоне, то будет ли у него высвечиваться мое имя и фото?

Лариса

Подскажите,пожалуйста,а что человек включает в вайбере,что он есть в сети,а потом через минуту нету и так много раз на день…регулярно,а не несколько раз.Он выходит с него всегда или как?