Що таке Viber

Viber (вайбер, вібер, вібра) — це мобільний додаток, що дозволяє дзвонити і відправляти текстові повідомлення іншим користувачам цього месенджера безкоштовно. Користуватися ним можна через wifi або мобільний інтернет. Вайбер відрізняється досить високою якістю звуку. Ніяких обмежень на кількість відправлених або отриманих повідомлень, а також на тривалість розмов немає.

Оплата, як зазвичай, може проводитися хіба що за використання мобільного інтернету або платних дзвінків.

Трохи історії

Вайбер почав свою історію 2 грудня 2010-го року, його заснували ізраїльтяни Тальмон Марко і Ігор Магазіннік. Перша версія програми працювала тільки на iPhone і мала обмеження в 50 тис. користувачів. У січні 2014-го вайбер був куплений японською компанією Rakuten за 900 млн доларів.

Порівняйте з 19 млрд, які заплатив Facebook за WhatsApp цього ж року і здивуйтесь, як це зробили ми.

В початку 2014-го Viber мав 300 млн активних користувачів.

viber на компьютере

Хто розробляє Viber

До 2014 року Viber розробляли в Мінську, Бресті і на Кіпрі. Де зараз — невідомо, але ймовірно, що в Японії. У всякому разі, мінський офіс вайбера на Foursquare позначено як закритий.

viber на foursquare

На яких платформах працює

Це легко дізнатися. Якщо у вас Android, iPhone, Blackberry, Windows Phone, Nokia або Bada (сумна операційна система від Самсунга), то впевнено можна сказати, що вайбер у вас працюватиме. Крім того, можна користуватися програмою на комп’ютері під MAC або Windows.

Завантажити всі версії програми можна на офіційному сайті.

Як користуватися Вайбером?

Робота з програмою до непристойності проста: акаунт прив’язується до вашого мобільного телефону. При реєстрації ви вказуєте ваш номер, отримуєте на нього смс з кодом підтвердження і після цього акаунт активується. У списку контактів програми ви побачите список людей з вашої телефонної книги, хто теж користується вайбером, а також всіх інших в загальному списку, кому можна зателефонувати через ViberOut.

Якщо ви встановите Viber на комп’ютер, то повідомлення будуть приходити як на нього, так і на телефон.

как пользоваться viber

До речі, читайте нас в твітері, щоб першими отримувати свіжі поради по WhatsApp і Viber.

Чи є реклама в Viber

Раніше реклами не було. Як обіцяли розробники, «ніколи не буде», але з 2017 року в лівому нижньому куті відображається настирливий банер.

Де завантажити Viber українською чи російською

Ніколи не користуйтеся сторонніми сайтами, для цього є офіційна сторінка. Я вже написав, де можна скачати вайбер за прямими посиланнями, там я розмістив лінки на офіційні версії прямо на сайт розробників і пояснив, чому важливо використовувати тільки офіційні релізи.

Програма доступна 28 мовами і працює на всіх популярних девайсах.

Що таке Viber Out?

Viber Out — це послуга, яка дозволяє дзвонити з вайбера на звичайні міські та мобільні телефони в будь-якій країні. Послуга позиціонується як дуже дешева, але тарифи такі ж, як і на дзвінки в Skype. Дзвонити на мобільні і міські Viber дозволяє як з мобільних додатків, так і з програм для комп’ютера.

Для оплати Viber Out передбачена оплата через картки Visa, MasterCard, American Express або через систему Paypal.

Viber і Єгипет

Єгипетська влада не люблять програму з ізраїльським корінням і забороняє її використання своїм військовими, а заодно і членам їх сімей. Втім, місцеві сайти охоче діляться інструкціями, як обійти «захист».

Що таке стікери

Смішні (іноді ні) наклейки, за допомогою яких можна передавати емоції.

Тут я написав, як завантажити і користуватися стікерами для андроїда і для айфона.

Навіщо потрібні стікери? Наведу приклад: припустимо, ви хочете сказати: «Я абсолютно згоден з вашою заявою, що нам нема чого обговорювати. Більш того, такі критерії оцінки спілкування завжди притаманні тим індивідам, від яких навряд чи варто очікувати адекватної оцінки співрозмовника». Але замість цього ви посилаєте цього єнота (лисицю?):

стикеры в вайбере

Публічні чати в вайбері

Публічні чати з’явилися 24 листопада 2014-го. Це місце, куди один або кілька людей мають можливість писати коментарі та (на відміну від групового чату) читати це  можуть всі охочі. Читачі публічних чатів можуть бачити їх у своїй стрічці новин, але не можуть ні писати туди, ні редагувати.

Публічні чати — це аналоги твіттера на основі вайбера. Так, звучить дивно, виглядає так само:

публичный чат в вайбере

Для тих, хто не знає, що таке Instagram або Twitter, вайбер зробив такий ролик, який розповідає про «нові» фішки.

Порівняння з конкурентами

У цій таблиці можна легко порівняти Viber з основними конкурентами: WhatsApp, Telegram, Skype і Line.

ViberWhatsAppTelegramLineSkype
Безкоштовні чати+++++
Дзвінки++++
Дзвінки на звичайні телефони++
Веб-версія+++
Версія для мобільних+++++
Версія для комп’ютера++++
Оновлення 2015-08-17: додані посилання на статті про стікерах і де скачати вайбер.

2015-08-09: у скайпа тепер є веб-версія.

2015-07-25: до таблиці порівняння додано Skype.

2015-04-07, у WhatsApp з’явились дзвінки та веб-версія.

2019-04-10: додано дзвінки до Телеграма

В підсумку

Вайбер — хороша штука, яка розбавляє світ мобільних месенджерів. Відрізняється вельми страшними стікерами, непоганою якістю зв’язку і дзвінками. На цьому пропоную закінчити і приступити до перегляду сьогоднішнього ролика. Я знайшов ролик Matisyahu, в якому він поголився і заспівав прямо на мотоциклі. Ідея для ще одного стікера в вайбері.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Підтримайте Токар
50 грн.

10% середньостатистичної статті,
або ж пів дня роботи нашого сервера

Підтримати
Ось вона, нагода стати причетним до розвитку незалежних медіа!
Коменти
Ольга

Подскажите пожалуйста как такое возможно, захожу в вайбере на страничку одного из своих контактов пишет “онлайн” , ну и так несколько раз в течении дня заходила, то в онлайне был, то заходил пару минут назад. А под вечер зашла еще раз на страничку к нему и пишет “был онлайн вчера в 20.45” , хотя перед этим же и в сети светился и писало что был сегодня. Интернет работает, телефон перезагрузила, поэтому явно не глюк телефона. И такое наблюдаю уже не первый раз за этим контактом. И при этом всем он действительно сидел в онлайне в течении дня, но потом почему-то пишет, что был вчера.

Дарья

Если мне позвонил в вайбер человек и был пропущенный номер. С вайбера сохрается этот номер на телефон в вызовах при наборе этого номера????

Олександр

файно подякував за інформацію гарного дня

Назар Токар

Навзаєм!

Аноним

Поправьте, в Telegram можно звонить. Не хуже чем в шмайбере.

Ольга

Здраствуйте, скажите пожалуйста мой муж работает в польше с ним связиваюсь по его номеру, но иногда по визову показивает что он виходит в сеть, только непонятно с какого номера,у него смартфон на 2 симки, может єто бить польская симка только невидно номера,может мобильная связь,можно както узнать.

Татьяна

У меня проблема. Открыв вайбер, у некоторых моих абонентов нету поля для написания сообщения. Они мне пишут, шлют фото, я получаю, а ответить не могу. Что делать? Спасибо!

Наталья

Подскажите пожалуйста, почему не могу сохранить контакты в вайбере? Уже переустановила, и опять такая проблема?

Олександр

підкажіть я створив групу написав повідомлення і у мене заблокували мій номер, по зверненню номер розблокували і я хочу запитати чи можу я спілкуватися в створеній групі ( вести переписку) чи мене знову можуть заблокувати?

Інна

Доброго дня. Чому в сплячому режимі телефон не приймає дзвінки вайбер? лише при ввімкненні телефону бачу пропущенні дзвінки, коли користуюсь телефонм дзвінки здійснюються.

Назар Токар

Вам варто включити «передачу даних у фоновому режимі» в налаштуваннях телефону.

Yulia

Здравствуй! Скажите пожалуйста, мне на Месяц надо покинуть Вайбер, возможно после обновления увидеть сообщения, что проходили в этот период и как это сделать? Спасибо за ответ!

Назар Токар

Покинути тобто не відкривати? Через місяць відкрийте програму і все побачите.

Ярослав

Добрый вечер. Что делать, если не видно сообщения у одного человека которые я посылаю, а у всех отсальных видно? Но он мне пишет и я все вижу? А у меня пишет что сообщение доставлено, но не прочитано. Раньше все было норма и общались спокойно. Спасибо.

Olena

Доброго дня! Як можно знайти запис дзвінка що відбувся по viber?

Назар Токар

Вітаю, а чому ви вважаєте, що запис повинен бути?

Татьяна

Перестала уже с месяц получать фото по вайберу, сообщение “файл не найден”. Переустановила сегодня, предварительно сделав резервную копию файла сообщений. Поможет ли это восстановить сообщения с фото? Подозреваю, что нет. Хочу перейти на другой мессенджер.

Назар Токар

Це ви нам скажіть, чи з’явились ваші фото :)

Андрей

Добрый вечер. Как в вайбере на присланной фотографии просмотреть дату ее создания?

Марія

Добрий день! Підкажіть будь ласка, що робити, коли вайбер показує, що я є в чаті, а я взагалі не відкривала сьогодні вайбер?

Назар Токар

Схоже, що вас додали до нього без вашої згоди.

На жаль, це величезна бага вайбера і навіть якщо ви заблокуєте того, хто вас туди додав, він зможе це повторити.

Sanna

Добрый день! Что означает, когда в Вайбере в списке адресатов отправленных сообщений напротив одного из адресатов в маленьком синеньком (у меня на телефоне) квадратике стоит цифра 2. ? Последние два сообщения доставлены, но не видно, что прочитаны. Таких квадратиков раньше не было

Наталья

Как удалить предустановленные стикеры. Они неактивны, так как не загружены, но отображаются в панели стикеров.

Елена

У абонента нет денег на счету, было написано что он был в сети несколько суток назад, но при звонке моем к нему начало высвечивается статус его в сети, объясните как тако ем возможно??!

Елена

Приходят систем с моего номера с лей фоткой,со скрытого чата ,но отправитель не я что за фигня?

Nigusha

Здравствуйте. Как узнать кто отправил сообщение когда выходили с аккаунта полностью?

Марина

Скажите а как это делают, когда в вайбере у контакта стоит что он был в сети вчера в 15.32 а когда сообщения уходят ему, то статус видно зашел , вышел, а потом опять через 15 сек стоит статус что он был вчера в 15.32

Алеся

Здравствуйте. я захожу в основном в вайбере через компьютер, за день не один раз. недавно мне сообщили что меня нету в онлайне. как это можно исправить и от чего зависит подскажите пожалуйста

Alina Chernoguzova

Здравствуйте такой вопрос . Я скачала вайбер пришло смс сообщения. Я вводу и пилит что не верный код…. Я не знаю что это. Как всегда вайбер обновляю. А обновила последний раз так вот теперь совсем не работает . Даже зайти нельзя… пилит неверный код. Что это может быть .

Ульяна

Здравсвуйте, у меня такой вопрос, не отображается на контакте когда заходил. Только на одном. Звонить могу, писать тоже все отправляется. На других контактах все в порядке. В чем проблема?
Может удалил вайбер? Спросить я не могу.

Ярослав

Такой вопрос. Вайбер “гасит” телефоную книгу. Крнтакты в вайбере работают нормально, но по телефону звонить- контакты исчезают. Нужно отключать вайбер и перезагружать контакты каждый раз. У меня андроид еще 4-того съезда. может потому?

Любовь

Добрый вечер.Скажите пожалуйста,создала групповую беседу вели переписку,позже присоединился еще один человек,видел ли он сообщения,которые писались до его присоединения?Заранее спасибо

Ірина

Скажіть будь ласка видалила папку вайбер випадково і зникли фото на контактах у вайбері. Перевстановлювала програму, а фото так і не з’являються, що робити?

Назар Токар

Повинні згодом завантажитись. Спробуйте очистити кеш також.

Елена

Назар!! У абонента нет подключения к инетету и денег на счету, пишет был в сети несколько суток назад, но при звонке идут гудки, после чего пишет, абонент был в сети секунду назад! Объясните, как так?

Назар Токар

У абонента є wi-fi?

Мила

Добрый день. Статус Доставлено не отображается. Абонент в сети, номер не блокировали и сообщения приходят. Каким образом был скрыт статус Доставлено? Заранее благодарю

Мила

Добрый день. Статус Доставлено не отображается. Абонент в сети, номер не блокировали и сообщения приходят. Каким образом был скрыт статус Доставлено? Заранее благодарю за ответ

Татьяна

с 22.00 до 00.55 вижу что абонент в сети, но потом (на следующий день)ничего кроме номера телефона не вижу???????