Власне, новину ви вже знаєте: всі громадяни Китаю залишилися без гугл-поштовика. Півроку тому GMail вже частково заблокували і з того часу читати пошту можна було тільки через сторонні додатки або сервіси: Outlook або Apple Mail. Ну а сьогодні доступ до поштових скриньок зник остаточно.

До цього Великий китайський файрвол підім’яв під себе Skype — зараз весь китайський голосовий, текстовий і відео-трафік проходять через проксі (tom.com), який фільтрує небезпечні поєднання слів, вирази облич, неправильних думок і косих поглядів в бік партії.

блокировка сайтов в Китае

Поки файрвол проходить випробування в Піднебесній, його з нетерпінням чекають і тестують сусіди. Чи жарт — майже тотальний контроль месенджерів, соцмереж (які і так підконтрольні кому потрібно) допоможе виявити інакомислячих і допомогти їм одуматися.

А то протести всілякі, Манежна з Болотними. Розперезалися.

блокировка сайтов в России

Платні коментатори по 1,5 $ напишуть вам що треба на форумах і в блогах, тітушки разом з поліцією розженуть і заарештують незгодних, а великий батько уважно послухає телефон і скайп, почитає пошту — чи все гаразд, хвилюється ж.

А от скажіть, друзі, тільки чесно: ви за те, щоб держава контролювала інтернет або це середовище повинно бути саморегульовним?

Коменти

Николай

Назар, контроль – хорошо, излишний контроль – плохо. Россия не много потеряет от закрытия gmail или вообще ничего. Что-то мне подсказывает просто технологий в России пока таких нет. Через год-два, тоже закроют, это личное мнение конечно.

Назар Токарь

@Николай, половина народу уже пользуется яндексом и мейлру с их панелями и браузерами, продолжают упорно есть кактус :)

Виктория

Я за то, чтобы хоть в интернете нас оставили в покое. Потому что всё свободное получается совсем наоборот и после каждой публикации ты должен думать, а не написал ли чего-то такого, что можно понять двояко, трояко и вообще.

Назар Токарь

@Виктория, с некоторых пор социалочки, мессенджеры, почтовики и так далее хранят про нас столько информации, что любая спецслужба 20 лет назад даже не смогла бы поверить — люди добровольно составляют досье на себя. Грех таким не воспользоваться.

Денис

Бедные китайцы, да и наш Роскомнадзор не лучше, блочат всё и вся, я считаю что дорвались они, нихрена толком не разбираются, всё на перёд не просчитывают, все последствия. Тут не так давно слушок был что якобы гитхаб заблочен был, хотя у меня работал исправно, но если даже это и была правда, в жопу такой контроль :) всех С Новым годом!

Назар Токарь

@Денис, самое время запастись попкорном и следить за развитием ситуации. А ещё лучше консервами, спичками и макаронами. С Новым годом!