У Китаї посилена увага приділяється високих технологій. Так минулого року там відключили Gmail, а тепер ввели заборону і на месенджер Telegram.

Приводом для блокування послужило, що «за допомогою сервісу захисники прав людини координували атаки на Комуністичну партію і уряд країни», як би абсурдно це не звучало.

Еудупкфь заблокирован в Китае

Telegram цікавий тим, що, на відміну від WhatsApp, шифрує передачу даних, встановлюючи захищений канал зв’язку між співрозмовниками. Історія повідомлень зашифрована, а з додатковими настройками можна спілкуватися в захищеному чаті, де повідомлення будуть автоматично віддалятися через вказаний проміжок часу.

Докладніше про телеграм я вже писав раніше.

Програмою ймовірно користувалися кілька юристів, які були репресовані за підозрою в нелояльності до керівного режиму. Інші аналогічні сервіси Kakao Talk і Line, колись популярні в Азії, уже більше року як також заблоковані в Китаї. Китайська влада завзято стежить за комунікаціями і той чи інший сервіс може потрапити під фільтр, якщо не встановить своїх серверів на території цієї країни.

До речі, Skype успішно це зробив і співпрацює з владою, працюючи через проксі tom.com.

Побічно таке блокування свідчить, що китайська влада не може відстежити шифровані повідомлення в Telegram і прочитати їх.

Крім того, приблизно з початку блокування на сервера Telegram в Південно-східній Азії почалася потужна DDoS-атака в 200 Гб/сек, що можна порівняти зі спробами 200 млрд користувачів щось написати щосекунди. Мережа розподілених заражених джерел налічувала до 100 тисяч машин. Якщо вірити блогу розробників, тільки 5% користувачів Телеграма з Південно-Східної Азії, Океанії, Австралії і частини Індії випали з мережі, інші змогли продовжити користуватися повідомленнями, хоч і з меншою швидкістю.

Перевірити, чи заблокований той чи інший сайт, можна на смішному для нас і несмішному для китайців BlockedInChina.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Підтримайте Токар
50 грн.

10% середньостатистичної статті,
або ж пів дня роботи нашого сервера

Підтримати
Ось вона, нагода стати причетним до розвитку незалежних медіа!
Коменти
Николай

Правильно давайте во всем мире заблокируем, можно блокировать все подряд, но через купленный прокси сервер на сайте … можно всегда легко оставаться на связи в телеграм не задумываясь о нашем непобедимом государстве.

Роман

Заблокирован только сайт, а сам Telegram, как ни странно, отлично работает как прежде

Назар Токарь

@Роман, думаю, разработчики уже нашаманили, чтобы он работал через безопасные прокси. Ну а peer-2-peer фактически и не требует сервера, соединение идет напрямую с пользователем.

Константин

Комментарий не по теме – При прокрутке этой страницы до комментариев, блок “Сейчас обсуждают ” идет поверх рекламы гугл.

Назар Токарь

@Константин, никак не дойдут руки поправить, спасибо :)

Константин

@Назар Токарь, Спасибо за полезную информацию.

Назар Токарь

@Константин, уже исправил :)

Вадим

>История сообщений не хранится на серверах сервиса

именно там она и хранится, в отличие от вацапа и вайбера, у которых не хватило ума сделать бекапирование при смене девайса. А телеграм в этом плане вышел в лидеры – сменил девайс, вставил симку и вот они твои чаты и медиа-файлы.

Назар Токарь

@Вадим, да, точно. Но в WhatsApp есть резервное копирование в iCloud, это и есть хранение истории в облачном сервисе.