Так, саме боротися. Я не допомагаю розсилати спам і не розповім, як це робиться.

Система блокування спаму в вайбері не те, що далека від ідеалу, її взагалі майже немає. Тому викручуватися доведеться як завгодно. В Європі питання мобільного спаму стоїть гостро. Тому в моді мобільні блокувальники — як для месенджерів, так і для дзвінків і смс.

Все частіше мені пропонують викликати таксі або замовити піцу в місті, в якому я навіть не був. Не здивуюся, якщо серйозні спамери мають свої виходи на власників месенджера і тому можуть безперешкодно розсилати своє сміття мільйонам користувачів, відчуваючи себе в безпеці.

Вся проблема в тому, що Viber ID — це ваш телефонний номер. Тому, щоб відправити вам повідомлення про смачну соковиту піцу, не потрібно мати нічого, крім цього самого номера.

Розробники вайбера стверджують, що вживають заходів і воюють з розсилками спаму, але насправді це не так. Якби вони і правда хотіли вирішити питання, це можна зробити легко і безболісно. Для цього в налаштування програми потрібно додати пункт «Отримувати повідомлення тільки від контактів». Після цього, якою б високою не була знижка на кросівки, ви про це не дізнаєтеся, поки не додасте номер спамера собі в телефонну книгу.

На цьому питання було б закритий і всі, крім спамерів, залишилися б щасливі.

Але немає, давайте будемо продовжувати їсти кактус і боротися зі спамом середньовічними методами. Так що зараз розберемося, як це працює.

Що дає блокування контакту?

Щоб не дати спамерам розсилати свою рекламу, можна і потрібно блокувати незнайомі номери. Робити це можна в Viber для Android, починаючи з версії 4.2 і вище.

Коли номер в вайбере заблокований, він не зможе писати вам повідомлення і дзвонити за допомогою Viber. Як ви розумієте, на звичайні смс і дзвінки по мобільному це ніяк не вплине. Проте, дзвінки і смс платні, а вайбер — ні, тому більшість спамерів віддає перевагу не витрачати зайві гроші.

Що потрібно знати про блокування номера

 • Ви не можете зателефонувати або написати повідомлення заблокованому акаунту.
 • Контакт, якого ви заблокували, як і раніше буде бачити всю інформацію у вашому профілі, а також ваш аватар і мережевий статус.
 • Якщо заблокований акаунт відправляв вам повідомлення, після чого ви його розблокували, ці повідомлення не будуть відновлені, ви їх ніколи не побачите.
 • Як не дивно, в Viber для планшетів і комп’ютерах на Windows 8 ви можете отримувати дзвінки і push-повідомлення від заблокованих контактів. Пояснення? Їх немає навіть у розробників.
 • У заблокованого контакту залишаться попередні чати з вами і історія викликів. Керувати цією історією ви ніяк не можете.
 • Ну й найцікавіше: забанений контакт може додати вас в груповий чат і відправити в цей чат повідомлення, а ви його побачите.
Тобто будь-які блокування так чи інакше можна обійти і продовжити діставати потрібного вам абонента.

Як заблокувати номер в Viber?

У вайбері є кілька методів блокування номерів, розповім про кожен докладно.

 1. Повідомлення з невідомого номера. У вас з’явиться новий чат з повідомленнями і двома кнопками: “додати” і “заблокувати”. Дійте.спам в вайбере
 2. Бан контакту з групи. Якщо неприємний вам контакт входить з вами в одну групу, можна забанити його прямо в інформації про неї. Для цього треба зайти в групу, посуньте екран вліво > Виберіть контакт > Натисніть “меню” на телефоні > Оберіть “Заблокувати”. Важливий момент: якщо ви Баніте людини в групі, ви продовжите бачити повідомлення один одного. Блокування поширюється тільки на особисту бесіду.
 3. Блокування номера зі списку контактів. Тут є два способи:
 • Можете забанити номер через профіль чату. Для цього свайпите екран вліво, відкриваєте меню пристрою і клікніть “Заблокувати”.
 • Блокування вручну: вводите номер телефону в розділі: Налаштування > Конфіденційність > Список заблокованих номерів > Блокувати номер. Номер вказується в міжнародному форматі з міжнародним кодом країни та номер. Наприклад, 19995558866

Як розблокувати контакт?

Припустимо, ви заспокоїлися і хочете забрати людину або чорного списку. Робиться це в такий спосіб:

 1. Відкрийте меню Додаткові параметри пошуку
 2. Знайдіть Установки > Конфіденційність
 3. Виберіть Список заблокованих номерів
 4. Знайдіть потрібний телефон
 5. Натисніть Розблокувати
Ви пам’ятаєте, що розблокування не допоможе вам побачити, що відправляв заблокований номер.

Чи дізнається абонент, що я його заблокував?

Ні.

Ніяких повідомлень абонент не отримає. Він зможе, як і раніше відправляти вам повідомлення, тільки вони вам не доставлятимуться.

Як дізнатися, що мене заблокували?

Ніяк.

Дізнатися за номером телефону, заблокований акаунт, не можна.

В підсумку

Я не знаю, чим займаються японці після покупки вайбера. Схоже, що досі святкують вигідну покупку. Вайбер тим часом став схожий на велику машину з розсилки спаму.

Незручні глючні додатки, загальмовані дзвінки, зависання і краш софта, тони реклами, неможливість стискати фотографії для економії трафіку — у мене багато претензій до вайбера. Описані в цій статті способи допоможуть відгородитися від не дуже розумних і лінивих спамерів, але, як бачите, при бажанні вас все одно дістануть.

Тому, поки ви будете блокувати рекламу, нехай на фоні грає цей трек.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти

Виктория

Что делать если нашли страницу ср своим номером телефона и именем и чужим фото? Подскажите)

Тягнибок

Як заблокувати всі окупантські номера на +7..?

Юра

Чи можна заблокувати всі номена які починаються з +7..?

Аліна

Я створила групу у Viber для батьків(зі школи) і так як велика кількість немала мого номера Viber зарахував це як розсилання спаму і заблокував мій номер,читати смс і принимати дзвінки я можу а писати ні.Як я маю розблокувати свій номер?Буду вдячна за допомогу.

Аліна

Я створила групу у Viber для батьків(зі школи) і так як велика кількість немала мого номера

МАРІЯ

скажіть буль ласка чи можна розблокувати вайбер на компютері якщо 3 раз заблокували

Таня

На мій контакт у вайбер приходить усе ,я не можу відправити,що робити

Zaporozhec

Еще раз добрый. Нащел сам как отменить кой какой спам деловых партнеров. в телефоне “Ещё” ” Настройки” “Вызовы и сообщения” “Получать сервисные сообщения” убрать птицу. Мож кому поможет.

Zaporozhec

Всем добрый час. А если контакт который шлет спам, пишет, что я подписался на рассылки, хотя я точно не подписывался, после я уж отписался и опять приходит. Нет, мне не тяжело не обращать внимание, просто не нравятся мне такие спамеры. И еще спам от партнеров вайбера, как от них избавиться? премного благодарен ответившему.

Сергій

На цей момент можливо відіслати номер та скрін зі спамом на вайбер підтримку. І номер спамера заблокуютью в вайбері. Форма знаходиться на сайті вайбера

Іван

Якщо неадекват має номер телефону , створює групу у Вайбері і дістає через групу, як можна від нього позбавитись?

Любомир

Здравствуйте! Какой-то неадекват отправил мне смс с оскорбление я ответил ему тем же и заблокировал, он угрожал мне и он скорее всего знает меня, а я его нет, как сообщить о нём для блокировки? Подскажите умоляю!

Женя

“Партнёров” вайбера к сожалению никак не заблокировать (или по крайней мере я не знаю как). Мне, например, регулярно приходят однотипные сообщения от разных “партнёров” при том, что я их не знаю и даже представления не имею куда им написать, чтоб отписали меня от своей рассылки. Я еще понимаю, когда приходят сообщения от каких-то магазинов, ресторанов…., где мной был указан номер телефона, а так приходит тупо спам, надоело уже((

Назар Токар

Можна номер ніде і не вказувати, вайбер самостійно продає бази для охочих продавати рекламу.

Александр

А как блокировать то что приходит от какихто lamoda, или других аналогичных, ведь там нет возможности даже в ответ написать?

Назар Токар

Просто блокувати, коли приходить перше повідомлення.

Дмитрий

цитрус шлет свой спам который помечен как партнер вайбера. Как отключить их?

Назар Токар

напишіть їм в сапорт, щоб відключили

Каролин

Да… компания вообще не думает про пользователей СНГ, у нас спам на спаме в сети :( Можно как то ограничить входящие в вайбере от левых номеров?

Назар Токар

Треба блокувати їх, по-іншому на даний момент ніяк.

Максим

Скажите, а если я в вайбере с компьютера сижу, есть какая-то возможность заблокировать контакт, который присылает СПАМ?!

Григорий

Спасибо за совет, мне тоже довольно часто приходит спам в вибере, буду блокировать, было бы не плохо если бы можно было блокировать всех сразу.