Так, саме боротися. Я не допомагаю розсилати спам і не розповім, як це робиться.

Система блокування спаму в вайбері не те, що далека від ідеалу, її взагалі майже немає. Тому викручуватися доведеться як завгодно. В Європі питання мобільного спаму стоїть гостро. Тому в моді мобільні блокувальники — як для месенджерів, так і для дзвінків і смс.

Все частіше мені пропонують викликати таксі або замовити піцу в місті, в якому я навіть не був. Не здивуюся, якщо серйозні спамери мають свої виходи на власників месенджера і тому можуть безперешкодно розсилати своє сміття мільйонам користувачів, відчуваючи себе в безпеці.

Вся проблема в тому, що Viber ID — це ваш телефонний номер. Тому, щоб відправити вам повідомлення про смачну соковиту піцу, не потрібно мати нічого, крім цього самого номера.

Розробники вайбера стверджують, що вживають заходів і воюють з розсилками спаму, але насправді це не так. Якби вони і правда хотіли вирішити питання, це можна зробити легко і безболісно. Для цього в налаштування програми потрібно додати пункт «Отримувати повідомлення тільки від контактів». Після цього, якою б високою не була знижка на кросівки, ви про це не дізнаєтеся, поки не додасте номер спамера собі в телефонну книгу.

На цьому питання було б закритий і всі, крім спамерів, залишилися б щасливі.

Але немає, давайте будемо продовжувати їсти кактус і боротися зі спамом середньовічними методами. Так що зараз розберемося, як це працює.

Що дає блокування контакту?

Щоб не дати спамерам розсилати свою рекламу, можна і потрібно блокувати незнайомі номери. Робити це можна в Viber для Android, починаючи з версії 4.2 і вище.

Коли номер в вайбере заблокований, він не зможе писати вам повідомлення і дзвонити за допомогою Viber. Як ви розумієте, на звичайні смс і дзвінки по мобільному це ніяк не вплине. Проте, дзвінки і смс платні, а вайбер — ні, тому більшість спамерів віддає перевагу не витрачати зайві гроші.

Що потрібно знати про блокування номера

 • Ви не можете зателефонувати або написати повідомлення заблокованому акаунту.
 • Контакт, якого ви заблокували, як і раніше буде бачити всю інформацію у вашому профілі, а також ваш аватар і мережевий статус.
 • Якщо заблокований акаунт відправляв вам повідомлення, після чого ви його розблокували, ці повідомлення не будуть відновлені, ви їх ніколи не побачите.
 • Як не дивно, в Viber для планшетів і комп’ютерах на Windows 8 ви можете отримувати дзвінки і push-повідомлення від заблокованих контактів. Пояснення? Їх немає навіть у розробників.
 • У заблокованого контакту залишаться попередні чати з вами і історія викликів. Керувати цією історією ви ніяк не можете.
 • Ну й найцікавіше: забанений контакт може додати вас в груповий чат і відправити в цей чат повідомлення, а ви його побачите.
Тобто будь-які блокування так чи інакше можна обійти і продовжити діставати потрібного вам абонента.

Як заблокувати номер в Viber?

У вайбері є кілька методів блокування номерів, розповім про кожен докладно.

 1. Повідомлення з невідомого номера. У вас з’явиться новий чат з повідомленнями і двома кнопками: “додати” і “заблокувати”. Дійте.спам в вайбере
 2. Бан контакту з групи. Якщо неприємний вам контакт входить з вами в одну групу, можна забанити його прямо в інформації про неї. Для цього треба зайти в групу, посуньте екран вліво > Виберіть контакт > Натисніть “меню” на телефоні > Оберіть “Заблокувати”. Важливий момент: якщо ви Баніте людини в групі, ви продовжите бачити повідомлення один одного. Блокування поширюється тільки на особисту бесіду.
 3. Блокування номера зі списку контактів. Тут є два способи:
 • Можете забанити номер через профіль чату. Для цього свайпите екран вліво, відкриваєте меню пристрою і клікніть “Заблокувати”.
 • Блокування вручну: вводите номер телефону в розділі: Налаштування > Конфіденційність > Список заблокованих номерів > Блокувати номер. Номер вказується в міжнародному форматі з міжнародним кодом країни та номер. Наприклад, 19995558866

Як розблокувати контакт?

Припустимо, ви заспокоїлися і хочете забрати людину або чорного списку. Робиться це в такий спосіб:

 1. Відкрийте меню Додаткові параметри пошуку
 2. Знайдіть Установки > Конфіденційність
 3. Виберіть Список заблокованих номерів
 4. Знайдіть потрібний телефон
 5. Натисніть Розблокувати
Ви пам’ятаєте, що розблокування не допоможе вам побачити, що відправляв заблокований номер.

Чи дізнається абонент, що я його заблокував?

Ні.

Ніяких повідомлень абонент не отримає. Він зможе, як і раніше відправляти вам повідомлення, тільки вони вам не доставлятимуться.

Як дізнатися, що мене заблокували?

Ніяк.

Дізнатися за номером телефону, заблокований акаунт, не можна.

В підсумку

Я не знаю, чим займаються японці після покупки вайбера. Схоже, що досі святкують вигідну покупку. Вайбер тим часом став схожий на велику машину з розсилки спаму.

Незручні глючні додатки, загальмовані дзвінки, зависання і краш софта, тони реклами, неможливість стискати фотографії для економії трафіку — у мене багато претензій до вайбера. Описані в цій статті способи допоможуть відгородитися від не дуже розумних і лінивих спамерів, але, як бачите, при бажанні вас все одно дістануть.

Тому, поки ви будете блокувати рекламу, нехай на фоні грає цей трек.

Коменти

Виктория

Что делать если нашли страницу ср своим номером телефона и именем и чужим фото? Подскажите)

Тягнибок

Як заблокувати всі окупантські номера на +7..?

Юра

Чи можна заблокувати всі номена які починаються з +7..?

Аліна

Я створила групу у Viber для батьків(зі школи) і так як велика кількість немала мого номера Viber зарахував це як розсилання спаму і заблокував мій номер,читати смс і принимати дзвінки я можу а писати ні.Як я маю розблокувати свій номер?Буду вдячна за допомогу.

Аліна

Я створила групу у Viber для батьків(зі школи) і так як велика кількість немала мого номера

МАРІЯ

скажіть буль ласка чи можна розблокувати вайбер на компютері якщо 3 раз заблокували

Таня

На мій контакт у вайбер приходить усе ,я не можу відправити,що робити

Zaporozhec

Еще раз добрый. Нащел сам как отменить кой какой спам деловых партнеров. в телефоне “Ещё” ” Настройки” “Вызовы и сообщения” “Получать сервисные сообщения” убрать птицу. Мож кому поможет.

Zaporozhec

Всем добрый час. А если контакт который шлет спам, пишет, что я подписался на рассылки, хотя я точно не подписывался, после я уж отписался и опять приходит. Нет, мне не тяжело не обращать внимание, просто не нравятся мне такие спамеры. И еще спам от партнеров вайбера, как от них избавиться? премного благодарен ответившему.

Сергій

На цей момент можливо відіслати номер та скрін зі спамом на вайбер підтримку. І номер спамера заблокуютью в вайбері. Форма знаходиться на сайті вайбера

Іван

Якщо неадекват має номер телефону , створює групу у Вайбері і дістає через групу, як можна від нього позбавитись?

Любомир

Здравствуйте! Какой-то неадекват отправил мне смс с оскорбление я ответил ему тем же и заблокировал, он угрожал мне и он скорее всего знает меня, а я его нет, как сообщить о нём для блокировки? Подскажите умоляю!

Женя

“Партнёров” вайбера к сожалению никак не заблокировать (или по крайней мере я не знаю как). Мне, например, регулярно приходят однотипные сообщения от разных “партнёров” при том, что я их не знаю и даже представления не имею куда им написать, чтоб отписали меня от своей рассылки. Я еще понимаю, когда приходят сообщения от каких-то магазинов, ресторанов…., где мной был указан номер телефона, а так приходит тупо спам, надоело уже((

Назар Токар

Можна номер ніде і не вказувати, вайбер самостійно продає бази для охочих продавати рекламу.

Александр

А как блокировать то что приходит от какихто lamoda, или других аналогичных, ведь там нет возможности даже в ответ написать?

Назар Токар

Просто блокувати, коли приходить перше повідомлення.

Дмитрий

цитрус шлет свой спам который помечен как партнер вайбера. Как отключить их?

Назар Токар

напишіть їм в сапорт, щоб відключили

Каролин

Да… компания вообще не думает про пользователей СНГ, у нас спам на спаме в сети :( Можно как то ограничить входящие в вайбере от левых номеров?

Назар Токар

Треба блокувати їх, по-іншому на даний момент ніяк.

Максим

Скажите, а если я в вайбере с компьютера сижу, есть какая-то возможность заблокировать контакт, который присылает СПАМ?!

Григорий

Спасибо за совет, мне тоже довольно часто приходит спам в вибере, буду блокировать, было бы не плохо если бы можно было блокировать всех сразу.