Суддя Хуан Мануель Паділья з Колумбії зізнався, що під час розгляду судової справи використовував штучний інтелект. Процес стосувався ухвалення рішення щодо страхування дитини з розладом аутичного спектру. Йшлося про те, чи страховка має покривати всі витрати на її лікування, які не по кишені батькам, пише The Guardian.

У приписі судді зазначалося, що страховка має покрити усі медичні та транспортні витрати дитини. При винесенні рішення він послуговувався рекомендаціями штучного інтелекту.

В юридичній спільноті Колумбії цей прецедент викликав широкий розголос. Сам суддя наголошував на доцільності використання ШІ. Він пояснював, що спирався на аналогічні рішення у своїх попередніх справах. На думку Паділья, нейромережа допомагає впорядкувати робочий процес, але не завдає безпосереднього впливу на прийняття рішення.

Ухвалений торік у Колумбії закон зобов’язує працівників феміди за можливості послуговуватися сучасними технологіями. Однак, на думку судді верховного суду Колумбії Октавіо Техіро, служителі феміди побоюються, що нейромережі можуть повністю їх замінити.

Сам ChatGPT на запитання журналістів заявив, що його не треба використовувати під час ухвалення рішень. Він додав, що «не замінить знання, досвід і судження людини-судді».

Раніше ми повідомляли, що чат-бот ChatGPT стрімко набирає популярність — то ж не дивно, що в App Store і Google Play  з’явилося чимало сумнівних додатків, що намагаюся видавати себе на популярний бот.

Коменти