Для оптимізації зображень в photoshop я завжди використовую функцію “Save for web”. Але якщо потрібно отримати кращий рівень стиснення без втрат якості, з такими завданнями фотошоп вже не впорається. Для таких цілей після оптимізації фотошопом я додатково стискаю файли в онлайн-сервісах.

Такий спосіб дозволяє зменшити вагу файлів до 70%. Серйозно — фонове зображення замість 200 може важити всього 60 кб. Для цього треба мати хвилину часу і бажання.

Скільки разів я зустрічав цілком непогано зверстаний сайт, фон в якому важить в кілька разів більше, ніж дозволяє здоровий глузд. Якщо ваше фонове зображення або фото в статті займає більше, ніж 400 кб, потрібно щось з цим робити.

По-перше, такі файли будуть завантажуватися значно довше в умовах мобільного інтернету, а по-друге, пошуковики, зокрема google, одним з факторів оцінки зручності сайту вважають швидкість його завантаження.

Як бачите, оптимізація зображень — не примха перфекціоніста, а нагальна потреба.

Всі сервіси безкоштовні, оплачувати в них пропонують хіба що додаткові функції: автоматичне стиснення через API, тривале зберігання файлів, модулі під фотошоп або wordpress тощо.

Так що я розповім, як безкоштовно і швидко стискати зображення прямо в браузері. Поїхали.

Compress JPEG (формат jpg)

З назви все зрозуміло. Тут є зручний інтерфейс, що підтримує перетягування зображень і чергу оптимізації до 20 файлів. Після завантаження файлу і його обробки ви побачите прев’ю, щоб оцінити втрати якості.

Якщо якість не стала гіршою, можна збільшувати силу компресії доти, доки не з’являться артефакти.

оптимизация фото compressjpg

Стиснуті файли доступні для скачування протягом години. Є додаткові сервіси для оптимізації PNG і PDF.

kraken.io (jpg)

Перед завантаженням ви можете вибрати тип стиснення: звичайний (Lossy) або Lossless. У стисненнсі другого типу жоден пиксель не буде змінено, тобто це стиснення (Гендальф махає палицею) без жодної втрати якості. Спробуйте самі — результат не буде відрізнятися від оригіналу нічим, крім ваги файлу. Щоправда, і оптимізація у цьому випадку буде не такою колосальною, як хотілося б.

Такий тип стиснення дозволяє заощадити трохи місця, максимум що я бачив — 10%. Тому наш вибір — Lossy, тобто стиснення за рахунок зменшення якості.

сжатие фото kraken

З мінусів слід відзначити відсутність повноцінного прев’ю результату (скачуєш і дивишся). Платний варіант сервісу пропонує:

  • збереження файлів на Dropbox
  • стиснення цілих сторінок і файлів без завантаження (по url)
  • ліміт у 16 Мб
  • плагін для WordPress
  • зберігання фото в хмарному хостингу тощо

jpegMini.com (jpeg)

Сервіс із хорошим інтерфейсом, який додає ложку дьогтю наполегливою пропозицією купити платний акаунт. Поки не купили, можна стискати файли в браузері, зручно порівнювати варіанти «до» і «після».

сжатие оптимизация фото jpegmini

Платний варіант пропонує програму для комп’ютера (windows) і вищий рівень стиснення. Неприємний інтерфейс і зручний перегляд.

TinyPNG (png)

Це мій беззаперечно улюблений стискач png з життєрадісним інтерфейсом у вигляді жирної панди і високою якістю стиснення.

Дозволяє зменшити файли на 50-70% без втрати якості. У дуже рідкісних випадках панда божеволіє і стискає файли, спотворюючи їх (дуже рідко). Налаштувань якості немає. В інших випадках — це беззаперечний must have для png.

Можна поставити плагін для WordPress, який буде автоматично стискати всі файли PNG, ліміт — 500 зображень на місяць. Платний акаунт коштує недорого. Ось ця тварина:

оптимизация png TinyPng

Є ще не один десяток сайтів для онлайнової оптимізації зображень. Тут я зібрав ті інструменти, які підходять мені. Не бійтеся експериментувати, адже зменшення якості до певного моменту не видно неозброєним оком.

Засновник і керівник видання Tokar.ua. Програміст, адміністратор української Вікіпедії.

Коменти

Тимур

а є така ж стаття тільки українською?

Назар Токар

Вже переклали, оновіть сторінку :). Ми поступово перекладаємо старі статті, але концентруємось на нових.

Константин

Я использую iCatalyst-master – Оптимизация / сжатие изображений PNG, JPEG и GIF без потери качества для Windows.
Очень удобная и простая штука.

Александр

Рекомендую добавить в список JPEG – PNG – GIF – SVG

Сергей

Спасибо! Плюсанул в контакт. Использую по мере необходимости. Панда конечно огонь, но первый с предпросмотром понравился по функционалу больше других.

Виктория

Мне арт-директоры заведений присылают афиши для календаря на сайте. Назар, это просто боль. Люди не утруждают себя уменьшить хотя бы размер файлов, а не присылать их в разрешении 24357х87659, о сжатии я вообще не говорю. Хоть Серёжа мне таких проблем не доставляет: как опытный и адекватный фотограф, заливает фотографии уже сжатые и нормальных размеров. А афиши я сама уменьшаю или сжимаю через PhotoFiltre, программулина такая. А потом уже во flickr. Зачем присылать афиши печатного качества для веба — до сих пор понять не могу.

Назар Токарь

@Виктория, потому что некоторым людям по барабану :). Вообще удобно в таком случае загружать всё в онлайн-редактор и сжимать его там по размерам тоже.

Диман

Я использую программу FileOptimizer. Сжимает тоже неплохо, можно пакетами.

Назар Токарь

@Диман, а какая степень сжатия?

Юрий

Думаю, более удобный вариант – это использование программ. В частности, для OSX есть бесплатное приложение ImageOptim, перетаскиванием на иконку которого пачки фотографий или выбором службы в контекстном меню – получаем очищенные EXIF-данные и оптимизированные изображения. А в связке с Automator возможно настроить и преобразование файла к нужному регистру названия и формату, к примеру, File 1.png – file_1.jpg.

Назар Токарь

@Юрий, мне часто бывает удобнее сжимать по одному файлы через онлайн. Конечно, в случае пакетного преобразования программы лучше, но такое бывает очень редко.