На тлі оголошення про скасування США ліцензії щодо експорту ІТ-технологій китайському техногіганту Huawei, у Піднебесній скуповують будь-яке обладнання. Йдеться про масові закупівлі компаніями SMIC, HuaHong, Nexchip та Silan Microelectronics будь-якого, навіть застарілого обладнання, для виробництва напівпровідників, пише Tomshardware.

Виробники чіпів та мікросхем квапляться скуповувати наразі доступне обладнання, щоб під час дії абсолютних санкцій не зупинилося виробництво. Найбільш за все китайців цікавить обладнання та технології для виробництва кремнієвих пластин — Wafer Fab Equipment (WFE), що використовуються для електронних пристроїв.

Угоди на обладнання для очищення, різання, шліфування, легування, травлення провадяться таємно чи з допомогою підставних компаній. Наразі, в обхід жорстких санкцій США, Huawei продовжує отримувати промислові інструменти для виробництва чіпів.

Експерти відзначають, що SMIC, найбільший виробник мікросхем у КНР, скуповує не тільки передові, а й застарілі інструменти. Їх використовують в залежності від виробничих процесів. Компанії HuaHong та Nexchip спеціалізуються на застарілих виробничих технологіях. Відтак, для підтримки функціонування своїх заводів, їх влаштовує навіть вживане обладнання.

Коменти